Групи впливу

17 Січня 2018
РНБО затвердила державне оборонне замовлення
джерело фото: president.gov.ua

джерело фото: president.gov.ua

На засіданні РНБО затвердили державне оборонне замовлення

Рада національної безпеки і оборони України розглянула та затвердила "Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки".

Про це пише прес-служба Ради.

Зазначається, що за результатами виконання Державного оборонного замовлення у 2017 році до Збройних сил України поставлено майже 2,5 тисячі зразків озброєння, військової техніки та спеціальних виробів та понад 27,0 тисяч ракет і боєприпасів.

У прес-службі пишуть, що пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення у 2018 році має стати забезпечення Збройних сил України сучасною ракетною та бронетанковою технікою; засобами радіоелектронної боротьби, протиповітряної оборони; безпілотними авіаційними комплексами та антиснайперськими системами тощо.

"Наш ОПК вже спроможний забезпечити виконання складних та масштабних програм", - наголосив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомивши, що в поточному році заплановано збільшення фінансування Державного оборонного замовлення до рівня 21,3 мільярдів гривень, що на 37% більше, ніж у 2017 році.

"Нам треба вжити всіх можливих заходів для того, щоб кожна гривня спрацювала на підвищення рівня оснащення українського війська новітніми зразками озброєння та військової техніки", - наголосив він.

Крім того, на засіданні члени РНБО України обговорили і підтримали проект закону "Про національну безпеку України".

Зазначається, що цей закон розроблявся у тісній взаємодії з експертами НАТО, США та Європейського Союзу з метою приведення української законодавчої бази у відповідність до стандартів держав-членів НАТО. Після ухвалення парламентом цей закон має стати основою для розробки та оновлення законодавства у сфері національної безпеки і оборони.

За словами секретаря РНБО, закон "Про національну безпеку України" має узагальнити та привести до єдиного знаменника усі вже здійснені та заплановані реформи сектору безпеки і оборони України, "а також поєднати у собі не тільки базові засади національної безпеки, а й питання демократичного цивільного контролю та основи планування у цих сферах".

Він додав, що законопроект спрямовано на підвищення ефективності діяльності всіх складових сектору безпеки і оборони відповідно до норм і стандартів НАТО та ЄС.

"Якнайшвидше ухвалення цього законопроекту має стати важливим елементом у сфері захисту української державності та протидії російській агресії", - наголосив Турчинов.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу