Групи впливу

03 Вересня 2018
Порошенко пропонує Раді заборонити розміщення Чорноморського флоту РФ в Криму

Петро Порошенко, джерело фото: news.liga.net

Порошенко подав зміни до Конституції, зокрема щодо армії РФ у Криму

Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді низку змін до Конституції, зокрема стосовно можливості оренди Росією військових баз в окупованому Криму. 

Про це на засіданні погоджувальної ради повідомила представниця президента в парламенті Ірина Луценко, передає "Громадське".

"Пропонується виключити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів. Мається на увазі перебування чорноморського флоту Росії на території Криму, який є українським", — заявила Луценко.

Зміни до Конституції також стосуються закріплення в Основному законі європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України.

Зокрема, заявила Луценко, поправки треба внести до статей 85, 102, 116 та преамбули Конституції, якими передбачено відповідальність за євроінтеграцію та вступ до НАТО з боку президента, Ради та Кабміну.

Нагадаємо, що колишній президент Віктор Янукович у 2010 році підписав угоду з тодішнім президентом Росії Дмитром Медведєвим про те, що Чорноморський флот Росії буде базуватися в Севастополі до 2042 року. Згідно з умовами угоди, цей термін продовжиться ще на 5 років, якщо ані РФ, ані Україна не будуть проти.

У 2014 році після анексії Криму Росія в односторонньому порядку розірвала цю угоду.

 

Нові досьє

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Гандзюк Катерина. 10 фактів із життя

Карижський Максим. ДОСЬЄ

Вакарчук: "Я готовий принести в жертву творчість"

Остап'юк Юрій. ДОСЬЄ

Маринович Ярослав. ДОСЬЄ

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

Поплавська Марина. 10 фактів із життя

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта

Реклама

Партнери