Групи впливу

19 Лютого 2018
Каддафі фінансував кампанію Тимошенко, - арабська преса
Муаммар Каддафі, джерело фото: politikus.ru

Муаммар Каддафі, джерело фото: politikus.ru

В арабській пресі повідомили, що режим Каддафі давав гроші на кампанію Тимошенко, у її команді це заперечують

Режим колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі міг бути причетний до фінансування окремих президентських кампаній у Європі, зокрема і в Україні, на користь кандидата на виборах у 2010 році Юлії Тимошенко.

Про це повідомила 19 лютого арабська міжнародна газета Asharq Al Awsat зі штаб-квартирою в Лондоні, пише "Радіо Свобода".

Видання повідомляє, що щонайменше 4 мільйони євро були надані на кампанію нинішнього лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

"Гроші були замовлені доктором Багдаді аль-Махмуді, прем’єр-міністром того часу (зараз перебуває у в’язниці в Тріполі), і були поміщені в сумку, купюрами по 500 євро. Ми вирушили на приватному літаку, вони зустріли нас в аеропорту Києва, ми провели там ніч і повернулися. Гроші отримав тодішній віце-прем’єр України", – пише видання з посиланням на помічника з оточення сина Каддафі Саґфа Аль Іслама.

Водночас у коментарі Радіо Свобода речниця Юлії Тимошенко Марина Сорока зазначила: "Ця інформація не відповідає дійсності, це все неправда".

Крім того, арабське міжнародне видання у своїй статті, яке називає однією з частин розслідування зв’язків Каддафі із західними лідерами, вказує на те, що уряд екс-диктатора Лівії виділив щонайменше 5 мільйонів доларів на кампанію кандидата на виборах у США в 2004 році та не менш ніж 50 мільйонів євро на фінансування президентської кампанії Ніколя Саркозі в 2007 році. Офіційних коментарів від представників США і Франції з цього приводу наразі немає.

У 2011 році у Лівії тривала громадянська війна, яка завершилася поваленням режиму її лідера-диктатора Муаммара Каддафі. Сам Каддафі був схоплений і вбитий 20 жовтня 2011 року.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich