Групи впливу

13 Січня 2020
Газ, продукти, квитки на потяги: як зміняться ціни в Україні та Європі в 2020 році
За прогнозами експертів цьогоріч інфляція значно перевищить рівень минулого року

Цього року в Україні може значно зрости рівень інфляції у порівнянні з минулим роком.

До такої думки прийшла більшість експертів, інформує газета “Сегодня”.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко стверджує, що до кінця року гривня може здешевшати до позначки 27 гривень за долар навіть якщо Національний банк не буде поспішати знижувати облікову ставку.

“Через подальше планове підвищення акцизів продовжать дорожчати цигарки, оскільки до 2023 року ціни на них мають піднятися до рівня Європи, або в середньому 100 гривень за пачку. З січня вже здорожчав природній газ, через підвищення цін на нафту припинилось здешевшання нафтопродуктів. Не виключаю підвищення цін на електроенергію та проїзд залізницею. А продуктам дорожчати вже нікуди. Таким чином фактична інфляція складе приблизно 10 відсотків за рік”, - прогнозує Охріменко.

А член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін вважає, що інфляція буде становити менше, ніж 10 відсотків, але точне значення прогнозувати нереально, оскільки невідомо, якою в цьому році буде політика Нацбанку та Міністерства фінансів.

“Чимало залежить від погоди. Якщо все ж наступлять холоди, то у Європі різко зросте попит та ціна на газ, в тому числі — для України, а це відразу прискорить інфляцію. А продукти, промтовари, в першу чергу одяг, побутова техніка здорожчають не набагато”, - каже Пендзін.

Обидва експерти сходяться на думці, що в цьому році сповільниться зростання зарплат, оскільки нема потужних рушіїв у вигляді виборів, а також стабілізувалась трудова міграція.

“Хто хотів, вже виїхав на заробітки, хто не збирається виїжджати, той намагається заробляти в Україні. Тому й зарплатам нема, з чого зростати”, - сказав Охріменко.

ZNAJ.ua

Нові досьє

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович

Ярош: Росія загострює ситуацію. Україні треба готуватися до війни з Росією

Чернінька Юлія. ДОСЬЄ

Погосян Гамлет. ДОСЬЄ

Хто зробив із Зеленського наркомана

10 запитань і відповідей про книгу “Зеленський без гриму”

Ірина Солоннікова здобула кандидатський ступінь

Зеленський: Я хотів би побудувати Голлівуд і Діснейленд в Україні

Реклама

Партнери