Групи впливу

03 Липня 2018
Депутати посилили відповідальність за несплату аліментів

ілюстрація: dpchas.com.ua

Рада посилила відповідальність за несплату аліментів

Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроект №8296 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання".

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Документ підтримали 230 депутатів.

Законопроект зокрема передбачає з метою захисту хворих дітей призначати суспільно корисні роботи порушнику в разі несплати аліментів упродовж трьох місяців. Таким чином термін заборгованості для призначення таких робіт зменшено.У разі повторення правопорушення упродовж року передбачається стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин.

Щодо осіб, які ухиляються від адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт пропонується встановити адміністративну відповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальну відповідальність із позбавленням волі до 2 років.

Законопроектом також передбачене зобов'язання засуджених до обмеження або позбавлення працювати з метою виконання рішень суду про стягнення аліментів на утримання дитини.

Також зменшується до тримісячної сума сукупної заборгованості зі сплати аліментів на утримання хворої дитини для винесення держвиконавцем постанови про обмеження виїзду боржника за кордон, заборону на керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання.

Також запроваджується нарахування штрафів у разі заборгованості більше суми відповідних платежів за рік (20% від суми несплачених аліментів), за 2 роки (30% від суми несплачених аліментів), за 3 роки (50% від суми несплачених аліментів).

Крім того, передбачається автоматизований арешт коштів боржника та встановлюється можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон із метою лікування, навчання, відпочинку в разі заборгованості другого з батьків за три місяці. Раніше ця норма діяла щодо заборгованості за півроку.

Нові досьє

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Гандзюк Катерина. 10 фактів із життя

Карижський Максим. ДОСЬЄ

Вакарчук: "Я готовий принести в жертву творчість"

Остап'юк Юрій. ДОСЬЄ

Маринович Ярослав. ДОСЬЄ

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

Поплавська Марина. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери