Групи впливу

17 Лютого 2018
"13 друзів Путіна": США офіційно звинуватили росіян у втручанні в президентські вибори
Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, джерело фото: ria.ru

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, джерело фото: ria.ru

Штати офіційно звинуватили 13 росіян у втручанні в президентські вибори

У США 13 громадянам Росії офіційно висунули звинувачення у втручанні в вибори президента в 2016 році.

Про це повідомляє ВВС.

Звинувачення оголосив спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який керує розслідуванням щодо можливого втручання Росії у вибори. Трьох із названих ним росіян звинувачують у шахрайстві з використанням електронних мереж, ще п'ятьох - у крадіжці персональних даних за обставин, які обтяжують покарання.

У звинувачувальному акті також йдеться про три російські компанії. Наголошується, що деякі з обвинувачених використовували комп'ютерні системи в США, щоб приховати зв'язок своєї діяльності з Росією.

"Звинувачені, видаючи себе за громадян США і створюючи штучні особистості американців, керували сторінками соціальних мереж та групами, призначеними для залучення американської аудиторії. Звинувачені та їхні спільники також створили та контролювали численні облікові записи Twitter, створені таким чином, ніби американські громадяни чи групи їх контролювали", - йдеться у звинувачувальному акті.

У документі зазначається, що учасники систематично оцінювали свої інтернет-повідомлення та відповідно коригували плани дій для максимального ефекту.

Крім того, зазначається, що плани впливу на вибори у США почали обговорювати ще у 2014 році.

Тhe Guardian оприлюднила список підозрюваних. Це Михайло Іванович Бистров, Михайло Леонідович Бурчик, Олександра Юріївна Крилова, Ганна Владиславовна Богачова, Сергій Павлович Полозов, Марія Анатоліїївна Бовда, Роберт Сергійович Бовда, Джейхун Насімі Огли, Вадим Володимирович Подкопаєв, Гліб Ігоревич Васильченко, Ірина Вікторівна Каверзіна, Євген Вікторович Пригожин і Володимир Венков.

Нові досьє

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Соляник Олексій Анатолійович. ДОСЬЄ

Пудрик Денис Валерійович. ДОСЬЄ

Макаренко Оксана Вікторівна. ДОСЬЄ

Чекурда Тарас. ДОСЬЄ

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ

Ярош: Росія загострює ситуацію. Україні треба готуватися до війни з Росією

Реклама

Партнери