Персоналии

31 Июля 2019
Костюк Дмитрий. ДОСЬЕ
Народный депутат Украины, "Слуга народа"

26-річний Дмитро Костюк став однією із сенсацій дочасних парламентських виборах 2019 року. У одномандатному виборчому окрузі № 65 на Житомирщині він виграв вибори у екс-спікера парламенту Володимира Литвина. Той обирався від цього округу неодноразово. Утім, цього разу досвідчений Литвин програв молодому тележурналісту, який йшов на вибори під брендом "Слуги народу".


Фото із Facebook Дмитра Костюка

Біографія

Народився 1 червня 1993 року у Новоград-Волинському Житомирської області.

За освітою – історик. Закінчив Київський національний університет ім. Т.Шевченка.

Нині – аспірант істфаку КНУ.

Був головою правління "ДемАльянс-Голосіївський район м.Києва".


Фото із Facebook Дмитра Костюка

Голова ГО "Неподільна Україна".

До обрання у Верховну Раду України працював журналістом у програмі журналістських розслідувань ШУСТРОВА Live.

Під час президентської кампанії 2019 року Дмитро Костюк розвішав по Новоград-Волинському сіті-лайти із запитаннями до тодішнього президента України Петра Порошенка: "Пане президенте, коли запрацює військовий госпіталь?".


Фото із Facebook Дмитра Костюка

Утім, як твердить сам новообраний народний депутат України він не входив у команду Володимира Зеленського.

2 червня 2019 року він подався на відкритий конкурс і потрапив до списку кандидаті у народні депутати, яких підтримала партія "Слуга народу".


Дмитро Костюк із лідером партії "Слуга народу" Дмитром Разумковим. Фото із Facebook Дмитра Костюка

"Я не "топив" за жодного з кандидатів у президенти, не відкривав Зе-офіси, навіть не є членом партії, знімав про неї сюжети на рівні з іншими. Історія навчила мене не ділити світ на біле та чорне, я не маю кумирів, зате маю віру в успішність президентського проекту будівництва нової успішної України!", - написав він на своїй сторінці у Facebook (21 червня 2019 р.).

21 липня 2019 року на дочасних парламентських виборах Дмитро Костюк був обраний народним депутатом України у одномандатному виборчому окрузі № 65 (Житомирщина).

Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики


Віра

Дмитро Костюк говорить, що головне у його житті – віра в себе та людей.

"Яскравий момент дитинства – коротка розмова з мамою. На той момент я навчався в другому класі школи №3. Моя мама, що залишилася сама з двома дітьми, з її розумом, освітою, досвідом, щоб нас прокормити, працювала на всіх можливих роботах, навіть прибирала за людьми похилого віку. Певне для неї, творчого інтелектуала та інтелігента, це було приниження, а для мене – її подвиг. Роботи не було, її в нашому місті з того часу і не додалось) (так-так, я знаю, мої столичні друзі скажуть щось типу: "хто шукає, той завжди знаходить", "роботи не може не бути". Це ви не були в Новограді)). Тоді мама підійшла до мене і сказала: «запам'ятай, в тебе нічого немає, нічого, крім твоєї власної голови». Ми не могли собі дозволити заносити цукерки вчителям). Потім це переросло в принципову позицію. Я ні за ким не бігаю і нічого не вимолюю", - каже Дмитро Сергійович.


Мама Дмитра - Олена Костюк. Фото із Facebook Дмитра Костюка

Зеленський

Під час президентської кампанії 2019 року Дмитро Костюк критикував Володимира Зеленського.

Зокрема, він писав, що той "показав, що не поважає ані закон, ні своїх виборців". Мова йшла про "день тиші" і про телеефіри, які ігнорував Володимир Зеленський. Пізніше пост про це був видалений Дмитром Сергійовичем із мережі Facebook.

У інтерв’ю "Главкому" Костюк пояснив, що раніше він писав це як журналіст і писав він не лише про Зеленського, а й про Тимошенко із Гриценком.

"Зараз я – член команди. Раніше я не міг донести свою думку, з чим я незгоден безпосередньо членам партії або Володимиру Зеленському, а зараз я маю таку можливість. Мені не треба для цього публікувати якісь речі у соціальних мережах. З іншого боку, якщо я член команди і мої публікації, які були колись зроблені несуть шкоду загальним інтересам команди, то це погано. Якщо ми працюємо на якомусь підприємстві і виносимо назовні те, що відбувається усередині, то це погано", - твердить Дмитро Сергійович ("Главком", 29 липня 2019 р.). 

Литвин

Головним конкурентом Дмитра Сергійовича на виборах був колишній голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Останній каже, що викладав у Дмитра у Київському національному університеті. Дмитро це спростовує і пояснює, як йому вдалося перемогти досвідченого політика.

"Моя кампанія була побудована на зустрічах з людьми, по 4-6 зустрічей у день відбувалося, більше 80 сіл, два міста. На зустрічах говорили про реальні реформи, що можливо зробити. Я був відвертий і щирий. Мабуть, люди довіряють, коли до них приїжджаєш і спілкуєшся на рівних. Зустрічі Литвина – це коли він приїхав у село і порахував кожен будинок. Але таке охоплення було дуже маленьким. Знаєте, я пішов у хрестовий похід проти корупційної системи. Литвин і ще інший кандидат – це представники цієї самої системи. Чого гріха таїти, що на президентських виборах, що на парламентських люди голосували проти того, що відбувається, проти системи, яка грабує їх майже 30 років. Це перша причина. Друга – це те, що завдяки цим зустрічам, активній кампанії нам завдяки медіа вдалося розширити аудиторію охоплення, щоби люди мене банально знали. Мені 26 років, я працював над журналістськими розслідуваннями" ("Главком", 29 липня 2019 р.).

   
Мрії

Дмитро Костюк каже, що він вірить у те, що він та команда, до якої він входить, збудує державу, в яку на заробітки будуть приїздити із Європи. "Куди ДО НАС приєднатися будуть хотіти навіть російські федеративні округи. Де ми, українці, будемо щасливо жити на своїй землі! СВОБОДА кожній людині! ПОРЯДОК у державі! ДОБРОБУД всім українцям!", - написав він на своїй сторінці у Facebook.


Дмитро Костюк із першим президентом України Леонідом Кравчуком. Фото із Facebook Дмитра Костюка

Погляди

Дмитро Костюк за:

Зменшення вартості ліків шляхом ліквідації несправедливих і корупційних націнок.

Обмеження олігархічних монополій і скасування формул на зразок "Роттердам+"в енергетиці.

Збільшення видобутку вітчизняного газу та розвитку "зеленої" енергетики для зменшення вартості комунальних послуг.

Запровадження "економічного паспорта українця", за яким усі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів, що накопичуватиметься на індивідуальних рахунках до повноліття.

Скасування недоторканності народних депутатів і спрощення процедури імпічменту президента.

Впровадження механізму реального народовладдя та прямої демократії.

Реформування Збройних сил і поліпшення матеріального забезпечення армії.

Притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення.

Припинення свавілля правоохоронних органів і податківців щодо бізнесу.

Відновлення великих проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів.

Ліквідацію непотрібних державних органів і зайвих функцій.

Сприяння розвитку української культури шляхом гідного державного фінансування та пільг, а не заборон і штрафів.

Як народний депутат України особисто обіцяє внести до Верховної Ради законопроект про легалізації бурштину та про розсекречення інформації про запаси літію.

Сім’я

Одружений. Дружина – Ірина Костюк. Побралися у лютому 2017 року.


Ірина та Дмитро Костюки. Фото із Facebook Дмитра Костюка


Ірина Костюк. Фото із Facebook Дмитра Костюка

Навчалася у Тернопільському національному економічному університеті  ("міжнародна економіка"). В Національному юридичному університеті ім. Я.Ярослава Мудрого та Київському університеті ім. Т.Шевченка ("Право").


Я

"Я не люблю політиків. Для відчуття своєї сили чи значущості мені не потрібен контроль за людьми, не потрібно, щоб переді мною вислужувалися, мене нудить від таких персон".

 "Я хочу жити в незалежній, неподільній, суверенній, успішній та щасливій Україні, де держава – не засіб для збагачення влади, а де вона створена та існує виключно для захисту інтересів своїх громадян! Де кожна людина відчуває свою гідність і любить свою країну, бо та дала їй можливість вільно розвиватися, достатньо заробляти. Достатньо не щоб рахувати копійки для оплати платіжки за опалення, а щоб мати можливість купити машину, житло, подорожувати... Коли в нас з голови вилетить щоденне запитання «а чим нагодувати дітей?", тоді ми задумаємось над створенням власного бізнесу, над корисними проектами, замість «влада у всьому винна», постане питання "а що я можу дати цій державі, своїм співвітчизникам?". 

(Facebook, 21 червня 2019 р.).

"Я хочу, аби кожна людина могла зареєструватися і видобувати бурштин".

("Главком", 29 липня 2019 р.).

!-- discarded //-->