Персоналии

05 Августа 2019
Гетманцев Даниил. ДОСЬЕ
Народный депутат Украины, "Слуга народа"

До команди нинішнього президента України Данило Гетманцев долучився ще під час президентської кампанії. Під час перегонів він був радником Володимира Олександровича з публічних фінансів та оподаткування. Після перемоги Зеленського на виборах глави держави Гетманцев разом із “Слугою народу” пішов на дочасні парламентські вибори (№20). 

Утім, ще до набуття повноважень народного депутата України радник президента України Данило Гетманцев встиг вже зробити скандальну заяву про необхідність водопостачання анексованого Криму з материкової України. 

Амбіції

Гетманцев каже, що його амбіції зараз залежатимуть від команди. “Треба буде мити підлогу, значить, будемо мити, Але кожен повинен бути на своєму місці. Я так завжди робив у своєму бізнесі” (“Цензор.НЕТ”, 3 травня 2019 р.).

Данило Гетманцев у команді Зеленського. Фото із Facebook Данила Гетманцева

Бізнес 

Гетманцев був бізнес-партнером (заснували разом ТОВ “ЛОГЕС”, пізніше ліквідоване) Оксани Антошко – матері колишньої судді Конституційного суду Сюзанни Станік. Сам Данило Олександрович називає це першою невдалою спробою юридичного бізнесу.

За даними YouControl, зареєстроване у Печерському районі Києва ТОВ вказало своїм основним видом діяльності адвокатські послуги.

Також у реєстраційних документах ТОВ "ЛОГЕС" були вказані такі види діяльності як організація будівництва об'єктів нерухомості; купівля та продаж нерухомості виробничо-технічного призначення; посередництво при купівлі, продажу, здаванні в оренду та оцінювання нерухомості невиробничого призначення; рекламна діяльність.

Станом на 2015 рік володів 53% у ТОВ “ЮРІМЕКС”, 65% - у “Комерційному підприємстві “ЮРІМЕКС”, 1% - у ТОВ “ОГМА”, 2% - “Київській кредитній спілці”, 9,09% - у адвокатському об'єднанні “ЮРІМЕКС”. Є кінцевим бенефіціаром у: 

ТОВ “ЮРІМЕКС” 

ТОВ “Правова група “Юрімекс-Текслінк”

ТОВ “Комерційне підприємство “ЮРІМЕКС”

ТОВ “Агентство перекладів ЮРІМЕКС”

ТОВ “Професійний дорожній сервіс”

ТОВ “Спеціальний дорожній сервіс”

ТОВ “Український спортивний союз”

ТОВ “Бєлона”.

Має корпоративні права (0,02%) та є одним із співзасновників ТОВ “М.С.Л.” – оператора українських державних лотерей.

Компанія була створена 1998 року на базі державного оператора лотерей "Молодьспортлото". “М.С.Л.” проводить найпопулярніші в Україні лотереї: "Лото-Забава", "Спортліга", "Мегалот". Президентом компанії є Георгій Ложенко. Компанія активно підтримує різноманітні соціальні проекти.


Фото із Facebook Данила Гетманцева

За даними Єдиного державного реєстру, засновниками ТОВ "М.С.Л." є: кіпрська компанія Evolot Limited (99,96% статутного капіталу), а також фізичні особи Данило Гетманцев та Іван Залізняк (з внеском до статутного капіталу менше 0,02% з кожного). Статутний капітал компанії склав 137,8 млн гривень.

У 2015-2017 роках на оператора були накладені санкції рішенням РНБО. 

СБУ розслідувала можливу причетність "М.С.Л" до фінансування тероризму. Однак справу закрили за відсутністю доказів. У травні 2018 року санкції РНБО були зняті з "М.С.Л".

Як каже Гетманцев, свою долю в "М.С.Л." він отримав наприкінці 90-их, коли працював у цьому підприємстві. “Я почав працювати з третього курсу і мене туди взяли "поносити папірці". У 1997 році я туди прийшов, а через рік це була навіть не приватизація, а трудовий колектив взяв в оренду цілісний майновий комплекс підприємства і ми стали засновниками товариства з обмеженою відповідальністю. Здається, навіть по 200 гривень заплатили. За останні 10 років - я спеціально подивився - я отримав трохи більше 3 тис. грн за відсотками” (“Цензор.НЕТ”, 3 травня 2019 р.).

Наприкінці травня 2019 року Гетманцев продав свою долю в "М.С.Л.".

Як каже Гетманцев, свою долю в "М.С.Л." він отримав наприкінці 90-их, коли працював у цьому підприємстві. “Я почав працювати з третього курсу і мене туди взяли "поносити папірці". У 1997 році я туди прийшов, а через рік це була навіть не приватизація, а трудовий колектив взяв в оренду цілісний майновий комплекс підприємства і ми стали засновниками товариства з обмеженою відповідальністю. Здається, навіть по 200 гривень заплатили. За останні 10 років - я спеціально подивився - я отримав трохи більше 3 тис. грн за відсотками” (“Цензор.НЕТ”, 3 травня 2019 р.).

Біографія

Народився 26 квітня 1978 році у Києві.  

У 2000 році закінчив навчання на юридичному факультеті КНУ імені Шевченка. 

З 2000 по 2006 роки працював у цьому виші на посаді асистента. 

У 2004 році захистив дисертацію кандидата юридичних наук. У свій дисертації Гетманцев вивчав досвід регулювання банківської таємниці в Україні та за кордоном.

З 2007 по 2013 роки - доцент кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права юрфаку Київського університету імені Шевченка.

У 2012 році захистив дисертацію доктора юридичних наук. Вивчав питання фінансово-правових зобов'язань.  


Фото із Facebook Данила Гетманцева

З 2013 року працює на посаді професора кафедри фінансового права. Є фахівцем з питань адміністрування податків, впровадження електронного адміністрування та захисту платників податків. 

Гетманцев був помічником на громадських засадах у трьох скликаннях у колишнього нардепа від Партії регіонів Володимира Сивковича. Той був депутатом 4-го, 5-го та 6-го скликань (2002-2010 роки). Потім Сивкович був віце-прем'єром в першому уряді Миколи Азарова та заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

У 2016 році кандидував на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Одначе безрезультатно.

На дочасних парламентських виборах 2019 року був обраний народним депутатом України за партійним списком «Слуги народу» (№20).

З 29 серпня 2019 року - голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Зеленський

Гетманцев познайомився із Володимиром Зеленським у лютому 2019 року. В команду нинішнього президента Данило Олександрович прийшов завдяки Руслану Стефанчуку.

“Він видався мені дуже занятим, ми пересіклися буквально на 10 хвилин і його вирвали далі на зустрічі”, - згадує про свою першу зустріч із Зеленський Гетманев (“Цензор.НЕТ”, 3 травня 2019 р.).


Данило Гетманцев із Володимиром Зеленським. Фото із Facebook Данила Гетманцева

Дмитро Олександрович дуже високої думки про Володимира Олександровича і каже, що сприймати Зеленського лише коміком - спрощено, оскільки той ще є і бізнесменом, який сам себе зробив.

Матеріальний стан

У 2015 році, відповідно до декларації про доходи, загальни й дохід Гетманцева складав 211 тис. 198 грн.

Данило Гетманцев володіє квартирою у Києві (59, 95 кв.м), земельними ділянками у селі Красилівка Броварського району Київської області (2090 кв.м) та у селі Козлів Переяслав-Хмельницького району Київської області (2500 кв.м).

Наука

З 2001 року є автором понад 250 наукових та науково-методичних публікацій, підручників та монографій. 

Погляди

Гетманцев брав участь у підготовці проекту закону "Про державні лотереї в Україні"; у доопрацюванні Податкового кодексу України; у підготовці змін до Земельного кодексу; і у підготовці закону "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг" та інших законопроектів.

3 травня 2019 року Гетманцев в інтерв’ю заявив, що команда Зеленського підготувала законопроект про звільнення непрацюючих фізосіб-підприємців від сплати єдиного соціального внеску.

Зазначимо, що в 2016 році був прийнятий закон, за яким непрацюючі ФОПи повинні платити ЄСВ за мінімальною ставкою. 

Також Гетманцев заявляв, що у команді Зеленського розглядають можливість запровадження загального декларування доходів громадян. За його словами, таке загальне декларування не буде стосуватися тільки тих, хто отримує доходи від держави. Наприклад, йдеться про пенсіонерів. Загальне декларування буде введене тільки після податкової амністії. 

Данило Олександровичпідтримує проведення податкової амністії в Україні. Як приклад він наводить Аргентину, де у 2016 році президент Маурісіо Макрі провів амністію капіталу і закликав повернути гроші в країну. Це нібито дозволило легалізувати 117 мільярдів доларів, не тільки в грошах, але і в інших активах.

На думку радника Зеленського, амністувати потрібно не тільки капітал, але і нерухомість, яка є в Україні і за кордоном, та інші цінності. 

Фото із Facebook Данила Гетманцева

Регалії

Є єдиним членом від України Академічного комітету European Association Tax Law Professors (Європейська асоціація професорів податкового права). 

Президент Асоціації податкових радників, більше 10 років є членом опікунської ради Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".

В 2013 році визнаний кращим викладачем юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка.

Постійно входить до топ-100 кращих юристів України за версією "Юридичної газети". 

Двічі визнавався кращим юристом з оподаткування за версією видання "Юридична практика". 

Член науково-методичної ради Верховного суду та Національної школи суддів України.

Президент “Асоціації податкових радників. 

Член наглядової ради ГО “Центр прозорості будівництва”. 

Сім’я

Має сина Івана.

Я

“Я - не людина Коломойського”.

(“Цензор.НЕТ, 3 травня 2019 р.).

!-- discarded //-->