Персоналии

09 Ноября 2024
Арахамія Давид. ДОСЬЄ
Давид Арахамія – це генератор випадкових слів. Такий собі словесний колайдер.

Сказане Давидом публічно зазвичай резонує.

Схема проста: він робить заяви.

Отримує негативну реакцію. Потім – спростовує сказане.

І так – по колу.

Арахамія генерує слова і пояснення. Без смислів. І в цьому, очевидно, його головне завдання.

Хто ж такий цей герой у тигровій шкурі?

Пропоную 10 фактів із життя Давида Арахамії.



Факт перший. Арахамія – доларовий мультимільйонер

2002-го у Миколаєві він заснував IT-компанію "TemplateMonster". Вона займалася розробкою сайтів, створенням та реалізацією шаблонів для вебсайтів. Комунікативні здібності Давида, який в той час жив у Сполучених Штатах Америки, допомогли підняти цю компанію  і продати її у 2013-му за 100 мільйонів доларів. Принаймні, так розповідає сам Давид.

У листопаді 2019-го, після того, як Арахамія став народним депутатом України, він оцінив свої статки у 20-25 мільйонів доларів. Згодом цих сум в його декларації вже не фігурувало.

Давид зізнається, що частина його активів нині у біткоїнах та венчурному фонді.

Факт другий. Арахамія був одним із лідерів миколаївського Євромайдану

12 травня 2014-го, після Революції гідності, у Миколаєві Арахамія публічно обіцяв не допустити до міста «бандерівців».

«Якщо ці умовні бандерівці, яких ніхто ніколи не бачив, приїдуть до нашого міста, то ми їх самі здаватимемо до міліції. Якщо приїдуть зовнішні проросійські сили, не миколаївські, то ми їх теж здаватимемо до міліції. Ми зараз не хочемо, щоб приїхали якісь гастролери, розгойдали місто, довели до одеського чи маріупольського стану, та поїхали».

От скажіть, що тоді було у голові Арахамії, який ділив світ на бандерівців, миколаївські проросійські сили і правильних чуваків? Це, певно, лише одному Давиду відомо.

Факт третій. Арахамія був палким прихильником Порошенка

Принаймні, до 2019-го. Як зізнався в одному із інтерв’ю сам Давид, він планував голосувати за Петра. «У цьому немає ніякого секрету чи якоїсь інтриги, - говорив він у 2019-му, - Чесно кажучи, я думав, що Тимошенко буде в лідерах. Якщо порівнювати Тимошенко і Порошенка, то я за Порошенка». (Червень 2019 р. «Радіо Свобода»).

До речі, за волонтерську діяльність у серпні 2014-го Арахамія був удостоєний президентом Порошенком ордену «За заслуги» III ступеня. 

Однак симпатії до Петра і публічна подяка п’ятому президенту України, не завадили Арахамії зробити стрімку кар’єру в оточенні Зеленського.

Факт четвертий. Арахамія міг стати міністром оборони

У 2019-му після перемоги на виборах Зеленський зателефонував Арахамії. Новий президент шукав кандидата на посаду міністра оборони і просив поради у Давида. Принаймні, Арахамія так сам розповідає.

«Він шукав нового міністра оборони. Йому сказали, що є Давид, такий чувак…Міністром оборони я не можу бути. Я навіть в армії не був. Це має бути цивільна людина. Але на час війни це повинна бути людина з мілітарним досвідом. Це моє особисте ставлення до цього процесу. Він мене запросив. Там хтось знайомий знайомого – він отримав мій телефон. І запросив мене поспілкуватися на цю тему, побачити моє бачення. Тому що я був і зсередини, і ззовні». 

На щастя, Арахамія міністром оборони не став. А цілком міг би, зважаючи на тодішню політику нової команди. І, слава Богу!

Натомість Давид увійшов до найближчого кола Зеленського.
 

Факт п’ятий. Арахамія хотів відновити водопостачання до окупованого Криму

У 2020-му Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання в анексований Крим в обмін на поступки з боку Путіна по Донбасу.

Згодом він перепросив за свою заяву. Ці слова збурили український політикум, а представники Меджлісу кримськотатарського народу назвали це «здачею народу».

Не питайте мене, чим в той момент думав Арахамія.Я не знаю. Думаю, і Арахамія не знає відповіді на це питання.

Факт шостий. Корабельні сосни Арахамії

У 2020-му Давид Арахамія і його перший заступник по фракції Олександр Корнієнко, який потім став першим віцеспікером парламенту,стали героями соцмереж.

Під час робочої поїздки до Миколаєва вони дозволили собі обговорювати свою колегу по фракції – Ірину Аллахвердієву.

На відео вони спілкуються між собою, і, схоже, не знають, що мікрофони увімкнені. Їхня бесіда йде в пряму трансляцію. На відео чути, як Корнієнко вживав такі фрази, як "піддута, звичайно, трохи", "тон too much", "баба робоча… як корабельна сосна", "до президента заведеш таку і побачиш – він там оху**".

Згодом депутати заявили, що відео, мовляв, було змонтоване, а фрази вирвані з контексту і стосунку до Ірини Аллахвердієвої не мають.

Факт сьомий. Арахамія категорично відкидав можливість великої війни з Росією

У лютому 2022-го Арахамія категорично відкидав можливість початку Росією великої війни проти України. Давид кляв західних імперіалістів, їхні медіа, шукав зовнішніх ворогів і запевняв українців: великого наступу не буде. Робив це впевнено і переконливо.

Коли ж розпочалася війна, Арахамія сховався із Зеленським в президентському бункері.

За сказане перед війною Давид так і не вибачився перед українцями. І дарма.

Факт восьмий. Аразамія - переговорник з Росією

Навесні 2022-го Арахамія очолював українську делегацію на переговорах з Росією.

Він, а також міністр оборони Резніков, радник голови Офісу президента Подоляк та інші їздили в район українсько-білоруського кордону для участі в переговорах з представниками Росії у перші дні війни, а затим зустрічалися з росіянами у Стамбулі. Пізніше Путін показував парафований документ, який де-факто призвів би до краху України – з ослабленими Збройними силами України, з нейтралітетом, на якому наполягала Москва, і багатьма гачками, які ніколи б не дозволили Україні стати членом НАТО.

На щастя для України, перемовини завершилися нічим. Якими б могли бути результати цих перемовин, де головний перемовник – Арахамія вважав, що попередження Заходу про війну – не більше, аніж фейк?

Пізніше Давид розповів, що під час переговорів росіяни постійно вели розвідку, робили психологічні портрети членів нашої делегації. Цікаво, як Давида бачили російські психологи? Путін, до слова, в останні два роки неодноразово тряс перед журналістами так званими документами зі Стамбулу, повторюючи прізвище Арахамії.

Факт дев’ятий. Арахамія - лобіст

Арахамію називають лобістом ігорного бізнесу в Україні. Борис Баум, якого у пресі називають «смотрящим» російського криміналітету за гральним бізнесом, із найближчого кола Давида.

Арахамія зізнався, що з Борисом дружить вже давно, оскільки живе з ним по сусідству. Ще один із оточення Арахамії - Андрій Астапов, адвокат юрфірми Eterna Law, клієнтом якої сумнозвісне «Парі-Матч».

У червні 2022-го ексгенпрокурор Юрій Луценко публічно звинуватив Арахамію у лобіювання інтересів російського мільярдера Абрамовича, людини, наближеної до Путіна. Тоді Давид писав листи у лондонський суд, аби захистити Абрамовича від арешту майна російського майна.

Факт десятий і останній

У Арахамії – другий шлюб і шестеро дітей. 

Всі їхні імена  починаються на «Д» – Давид, Даніель, Дана, Дарика, Демі та Денис. Схоже, літера «Д» претендує опинитися на фамільному гербу родини Арахамії. Якщо вже не опинилася.

Сергій Руденко

МАТЕРИАЛЫ ПО ТЕМЕ

23 Мая 2024

Rudenko Yevhen

!-- discarded //-->