Персони

19 Листопада 2017
Варченко Ольга. ДОСЬЄ
Заступник директора Державного бюро розслідувань

Ольга Варченко зробила карколомну кар'єру. Після 15 років роботи у прокуратурі вона стала одним із керівників новоствореного Державного бюро розслідувань. Що у цьому більше — долі чи покровительство певних політичних сил, сказати важко. Утім, зрозуміло: у Ольги Олександрівни розпочинається новий період у професійному житті. 

 

Амбіції

Ще напередодні призначення в Державне бюро розслідувань Ольга Варченко заявила, що не дуже і засмутиться, якщо стане не директором ДБР, а всього лише заступником директора.

У своєму есе як претендент на посаду директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко написала, що все своє життя вона присвятила роботі у прокуратурі. “Я не можу стояти осторонь та пасивно споглядати за процесами реформування, які відбуваються у Державі”, - підкреслила вона.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко говорить, що Ольга Варченко — один із найрозумніших слідчих, яких йому довелося зустрічати у своєму житті. "Ольга дуже професійно підготовлена, я не знаю, як вона здавала тести, не знаю, як вона проходила співбесіди, але знаю, які справи вона вела. Всі викриті найбільші зловживання в економічній сфері, левова частина, – це її робота. Розумна, ефективна, без зайвої публічності" (“5 канал”, 17 листопада 2017.). 

 

Біографія

Народилася 1981 року у Кропивницькому.

З 1987 року навчалася у загальноосвітній школі № 20 міста Кіровоград.

У 1995-1997 роках вчилася у Кіровоградському кібернитично-технічному коледжі на факультеті “фінанси і кредит”.

У 2002 році закінчила Національну юрилдичну академію ім Я. Мудрого. Спеціальність - “правознавство”.

З 20 лютого 2002 року почала працювати у прокуратурі м. Києва. Посада — старший помічник прокурора Дарницького району столиці.

З липня по грудень 2009 року — старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ у прокуратурі м. Києва.

З грудня 2009 до січня 2011 року — заступник начальника згаданого відділу прокуратури міста Києва. Після — на різних посадах у столичній прокуратурі та прокуратурі Київської області.

У 2014-2016 роках працювала на посадах застуника начальника управління, начальником управління за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованною злочинністю і корупцією прокуратури Київської області та начальником управління процесуального керівництва у кримінашльних провадженнях слідчих прокуратури Київської області.

З лютого 2016 року працювала у Генеральній прокуратурі. До призначення у ДБР — начальник управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та предщставництві у суді Департаменту з розслідування особливог важливих справ у сфері економіки ГПУ. 

16 листопада 2017 року конкурсною комісією обрана першим заступником директора Державного бюро розслідувань.

 

Зв'язки

Ольгу Варченко вважають креатурою Олександра Грановського. Вона працювала у Департаменті з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, який ще називають “департаментом Кононенка-Грановського”.

Сама Ольга Олександрівна спростовує свою причетність до Олександра Грановського: “Якщо казати про Олександра Грановського, то, звісно, таку людину я знаю, як знаю багатьох інших народних депутатів та високопосадовців, в силу своїх службових обов’язків. В мене особисто з ним ніяких взаємовідносин немає” (“Українська правда”, 23 лютого 2017 р.).


Компромат

Справа проти Центру протидії корупції

У березні 2016 року Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження начебто про витрату коштів, отриманих Центром протидії корупції віду уряду США. Посол США одразу ж заявив про абсурдність підстав для таких звинувачень. Справу закрили, але за час, поки велося провадження прокуратура встигла отримати та виконати 40 ухвал судів про витребування документів, проведення обшуків та інших слідчих дій. 

На переконання «Центру протидії корупції», для отримання таких ухвал у прокуратурі фальшувалися документи і ключову роль у цих діях відігравала саме Ольга Варченко. Як стверджують активісти, після цього Варченко отримала підвищення. 

 

Бездіяльність під час Євромайдану

Під час Євромайдану Ольга Варченко обіймала посаду заступника керівника слідчого управління прокуратури м. Києва. У грудні 2013 року учасники акцій протестів скаржилися на бездіяльність прокуратури. Тоді прокуратура відмовлялася порушувати справи проти беркутівців та ДАІшників. Однак, попри це, Ольга Варченко успішно пройшла люстраційні процеси.

Сама Ольга Олександрівна каже, що не була причетною до жодної зі справ проти учасників Євромайдану.

“На час подій, які відбувались на Майдані, я займала посаду заступника начальника слідчого управління. Згідно положення про слідче управління, у мене в обов’язках був організаційно-методичний відділ. Будь якого відношення до "живої" роботи, до кримінальних проваджень, я взагалі не мала. Тому мені зараз коментувати… я не знаю. Можливо, треба запитати у тодішнього начальника слідчого управління, який, до речі, зараз працює заступником прокурора міста Києва. Я займалася аналітикою. І мені не доручали роботи з кримінальними провадженнями”. (“Українська правда”, 23 лютого 2017 р.).

 

Низька кваліфікація

Як стверджує колишній народний депутат України Єгор Фірсов, Ольга Варченко, як і Руслан Труба продемонстрували найнижчі результати. За його словами, вони взагалі не повинні були бути допущені до конкурсу. На своїй сторінці у Facebook Фірсов опублікував результатів на проміжному відборі.

 

Скріншоти зі сторінки у FB Єгора Фірсова

 

Матеріальние становище

Відповідно до електронної декларації, у 2016 році Ольга Варченко заробила 19 тис 521 грн. - Київській обласні прокуратурі, і 294 тис. 323 грн вже у ГПУ.

Її чоловік, який працює у Департаменті захисту економіки Національної поліції, 191 тис. 598 грн.

Ольга Варченко володіє квартирою у Києві (106,3 кв.м), земельною ділянкою у Києві (514 кв.м), гаражем (24 кв.м), недобудованим будинком у столиці загальною площею 220 кв.м та автомобілем BMW X5 (2007 р.).

Чоловік — Олександр Варченко володіє земельною ділянкою у столиці (114, 9 кв.м), недобудованою квартирою (66 кв.м) в ЖКБ “Захисник” та автомобілем Toyota Camry (2008 р.).

 У Ольги Варченко готівкою має 185 тис. грн, її чоловік — 220 тис. грн. На банківському рахунку Ольги 36 тис. 942 грн, у Олександра — 78 тис. 340 грн та 1105 EUR. 

 

Ось так виглядає недобудований будинок Ольги Варченко у Дарницькому районі столиці. Фото Prosud.

Ольга Олександрівна каже, що купила цей будинок в кредит “Я взяла в кредит земельну ділянку із недобудовою в 2008 році і виплачую кредит. Нерухомість перебуває у заставі в банку” (“Українська правда”, 23 лютого 2017 р.). 

 

Регалії

Старший радник юстиції.

Нагороджена нагрудним знаком “За сумлінну службу у прокуратурі” (2013 р.).

27 червня 2017 року удостоєна звання “Заслужений юрист України”.

 

Сім'я 

Заміжня. Чоловік — Олександр Варченко, заступник начальника відділу Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Подружжя виховує сина Кирила.

 

Теги

Варченко

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу