Персони

26 Липня 2018
Путін подарував Трампу м'яч з чіпом-передавачем, - Bloomberg

Дональд Трамп та Володимир Путін, джерело фото: RT

Президент Росії подарував президенту США м'яч з чіпом всередині

У м'ячі, який президент Росії Володимир Путін передав очільнику США Дональду Трампу під час прес-конференції в Фінляндії, є чіп-передавач.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Зокрема, маркування на м'ячі вказує на те, що в ньому міститься чіп з крихітною антеною, яка передає сигнал на телефони, що знаходяться поблизу.

Втім, це не шпигунський пристрій, а функція м'яча, розрекламована компанією Adidas. Зокрема, на світлинах з прес-конференції в Гельсінкі видно, що м'яч мав логотип для комунікації біля поля.

"Під час виробництва, чіп NFC поміщається всередину м'яча під цим логотипом, який нагадує значок сигналу Wi-Fi", - повідомляється на веб-сайті Adidas.

Чіп дозволяє фанатам отримувати доступ до відео гравців, змагань та іншої мультимедіа, якщо вони підносять свої мобільні пристрої до м'яча. Ця функція вмонтована і у м'яч, яким грали під час чемпіонату світу з футболу 2018 року. Він продається на веб-сайті Adidas за $165.

У компанії Adidas відмовилися коментувати, чи може цей чіп бути зламаний російськими хакерами. Втім, зараз немає жодних припущень про те, що у таких м'ячів та чіпів є уразливості в системі безпеки. Сам чіп не може бути змінений, відповідно до опису продукту на веб-сайті Adidas.

Тим часом на фотографіях з прес-конференції не можна визначити, чи міг цей чіп бути видалений чи замінений справжнім шпигунським механізмом. Понад те, м'яч могли повністю підробити спеціально для цієї події.

"Процес перевірки безпеки, який робиться для всіх подарунків, провели і для футбольного м'яча. Ми не збираємося додатково коментувати процедури безпеки", - наголосила речниця Білого дому Сара Сандерс.

Наразі в адміністрації Трампа не кажуть, чи були виявлені які-небудь зміни в м'ячі, або де м'яч будуть тривати в майбутньому.

16 липня у столиці Фінляндії Гельсінкі відбулася зустріч Дональда Трампа з Володимиром Путіним. Під час неї останній і подарував Трампу м'яч, який після цього перевірили американські служби безпеки.

Нові досьє

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта

Головач Андрій. ДОСЬЄ

Грановський Олександр. ДОСЬЄ

"Росія — автозаправна станція, яка маскується під країну". 12 найяскравіших цитат Джона Маккейна

ТОП-10 бійок за участю українських політиків. ВІДЕО

Безсмертный: Кремлю не удалось поковыряться в нашей Конституции

Приходько: Я знаю, що повинен робити політик. Він повинен допомагати людям

Ющенко: "Тимошенко і Янукович — два чоботи з однієї пари"

Приходько: В Росії ніяк не можуть змиритися, що нас неможливо поставити на коліна

Реклама

Партнери