Персони

08 Травня 2018
Порошенко: Половина тих, хто воює на Донбасі - громадяни Росії

Петро Порошенко, джерело фото: podrobnosti.ua

Щонайменше половина із тих, хто зараз воює в Донбасі є громадянами Росії.

Такі дані озвучив президент Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу CBS News, пише прес-служба глави держави.

Глава держави заявив, що Україна має підтверджені данні про перебування у окупованій частині Донбасу регулярних російських військ, а також військ із так званих "російських волонтерів", які були набрані через російську мобілізаційну систему.

"Ми маємо підтверджені цифри, що в різні періоди їх кількість була від 10 тис. до 2,5 тис. — регулярних російських військ на окупованій території. Плюс вони мають майже 50 тис військ так званих "російських волонтерів", які були набрані через російську мобілізаційну систему і направлені туди. Однак, вони вдають, що вони не солдати регулярної армії. Але вони — росіяни, вони — за національністю росіяни, вони — російські солдати. Вони використовують російську зброю та амуніцію. І це — росіяни", - сказав Порошенко, відповідаючи на питання скільки зараз російських солдат перебувають на сході України.

За словами Петра Порошенка, російський президент прагне відвоювати Україну, аби повернути її до СРСР або ж відновленої Російської імперії.

"Він (Путін — ред.) хоче повернути Радянський Союз. Він відповів в інтерв'ю на питання, що є найбільшою катастрофою 20 століття — не Друга світова війна, не Хіросіма, не Чорнобиль, а розпад СРСР. Це його мислення", — зазначив президент.

Він додав, що Росія хоче дестабілізувати Україну та досягнення Революції гідності, тому і затіяла цю гру. І хоча у світовій політиці це звучить як "нова холодна війна", а Україна є "лінією фронту холодної війни", але Україна "має гарячу війну зараз".

Нові досьє

Рибалка Сергій. ДОСЬЄ

Коломойский: Наиболее достойной на президентство на сегодняшний день является Тимошенко

Шкляр: Я проти того, щоб Україну приєднували до Донбасу

Власенко: Я особисто пообіцяв Порошенку, що коли його будуть судити, він отримає право на захист

Васюник Ігор. ДОСЬЄ

Медведчук: Я використовую особисті відносини з Путіним в інтересах України

Горбулін: "Напад на Україну призведе до нової світової війни"

Пинзеник: Я ніколи не грав з Леонідом Кучмою в преферанс

Пинзеник: “Пинзеник” угорською означає “гроші”. Я сам по собі гроші

Декларація Олега Ляшка: 20 млн грн доходу і $ 484 тис готівкою