Персони

08 Травня 2018
Порошенко: Половина тих, хто воює на Донбасі - громадяни Росії

Петро Порошенко, джерело фото: podrobnosti.ua

Щонайменше половина із тих, хто зараз воює в Донбасі є громадянами Росії.

Такі дані озвучив президент Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу CBS News, пише прес-служба глави держави.

Глава держави заявив, що Україна має підтверджені данні про перебування у окупованій частині Донбасу регулярних російських військ, а також військ із так званих "російських волонтерів", які були набрані через російську мобілізаційну систему.

"Ми маємо підтверджені цифри, що в різні періоди їх кількість була від 10 тис. до 2,5 тис. — регулярних російських військ на окупованій території. Плюс вони мають майже 50 тис військ так званих "російських волонтерів", які були набрані через російську мобілізаційну систему і направлені туди. Однак, вони вдають, що вони не солдати регулярної армії. Але вони — росіяни, вони — за національністю росіяни, вони — російські солдати. Вони використовують російську зброю та амуніцію. І це — росіяни", - сказав Порошенко, відповідаючи на питання скільки зараз російських солдат перебувають на сході України.

За словами Петра Порошенка, російський президент прагне відвоювати Україну, аби повернути її до СРСР або ж відновленої Російської імперії.

"Він (Путін — ред.) хоче повернути Радянський Союз. Він відповів в інтерв'ю на питання, що є найбільшою катастрофою 20 століття — не Друга світова війна, не Хіросіма, не Чорнобиль, а розпад СРСР. Це його мислення", — зазначив президент.

Він додав, що Росія хоче дестабілізувати Україну та досягнення Революції гідності, тому і затіяла цю гру. І хоча у світовій політиці це звучить як "нова холодна війна", а Україна є "лінією фронту холодної війни", але Україна "має гарячу війну зараз".

Нові досьє

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта

Головач Андрій. ДОСЬЄ

Грановський Олександр. ДОСЬЄ

"Росія — автозаправна станція, яка маскується під країну". 12 найяскравіших цитат Джона Маккейна

ТОП-10 бійок за участю українських політиків. ВІДЕО

Безсмертный: Кремлю не удалось поковыряться в нашей Конституции

Приходько: Я знаю, що повинен робити політик. Він повинен допомагати людям

Ющенко: "Тимошенко і Янукович — два чоботи з однієї пари"

Приходько: В Росії ніяк не можуть змиритися, що нас неможливо поставити на коліна

Реклама

Партнери