Персони

19 Лютого 2018
Аваков розлютився: "Суд схвалив стрілянину в поліцейського"

Арсен Аваков, джерело фото: replyua.net

Суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людину, яка завдала вогнепальне поранення поліцейському

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людину, яка завдала вогнепальне поранення поліцейському. 

Про це він написав у Facebook.

Очевидно мова йде про ситуацію 15 лютого під Солом'янським судом у Києві, де обирали запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову: там відбулися сутички і затримання, кульового поранення зазнав правоохоронець.

"Суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людину, яка завдала вогнепального поранення поліцейському, в той час, коли він охороняв суд від вторгнення туди радикалів. Суд по суті схвалив стрілянину в поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином.Це потворне рішення, зобов'язує мене, як міністра, у веденні якого знаходиться Національна поліція і Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування", - заявив Аваков.

Міністр висловив свої вимоги: "від вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді;  від прокуратури і апеляційного суду негайно винести справедливе рішення за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському".

"Зранку звернувся до Прем'єр-міністра з проханням скликання позачергового засідання Кабміну. Я не бачу, як в таких умовах поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів. Відповідно до ст.160 Закону України про судоустрій і статус суддів, відповідна охорона судів повинна вестися створеною спеціальною службою судової охорони. Створення цієї служби котрий рік саботується працівниками Державної судової адміністрації. Виділені державним бюджетом кошти незрозуміло як витрачаються. В умовах, що склалися, фактичного саботажу суддів і судової адміністрації, буду вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіціі і Нацгвардії. Нехай тепер охороняють себе самі, раз в перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібною провиною!", - написав Арсен Аваков.

 

Нові досьє

Гра в монополію: як любі друзі Порошенка беруть під контроль ринок лотерей

Бахматюк Олег. ДОСЬЄ

AVANGARDCO IPL

Загорій Гліб. ДОСЬЄ

Доній: На заміну авторитарному режиму Януковича прийшов авторитарний режим Порошенка

Доній: Після перемоги Порошенка я усвідомив, що між ним та Путіним є певні домовленості

Наєв Сергій. Все - про командувача Об'єднаних сил на Донбасі

Томенко: Порошенко міг стати Мазепою. Але не став, обклавши себе “любими друзями”

5 замахів на життя Петра Порошенка

Хто такий "Кедр", який "підставив" Рубана при перевезенні зброї до України