Персони

27 Червня 2018
Активісти подали до суду на Порошенка через призначення Жебрівського
Вони вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування відповідного указу президента через відсутність досвіду роботи у правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях.

Центр протидії коруцпції, Transparency International Україна та Автомайдан подали до суду на Президента України Петра Порошенка через призначення екс-голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України. 

Про це повідомили у Центрі протидії корупції.

Призначення оскаржено в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду України. 

Призначення оскаржено в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду України. Активісти вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування указу президента.

Причина - відсутність у Жебрівського досвіду роботи у правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

Згідно зі статтею 26 закону «Про Національне антикорупційне бюро», аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи в міжнародних організаціях. Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи не має, і згодом сам підтвердив це журналістам, йдеться у повідомленні ЦПК.

"Незаконне призначення на посаду аудитора НАБУ Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом з цим - і весь висновок аудиту", - заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. У свою чергу виконавчий директор українського представництва Transparency International Ярослав Юрчишин наголосив: "Президент не скористався можливістю призначити за своєю квотою в комісію авторитетного міжнародного фахівця з досвідом проведення аудиту правоохоронного органу. Прикро, але це його право і його вибір. Однак, ми наполягаємо на тому, щоб вимоги закону були дотримані і всі члени комісії відповідали прописаним критеріям".

Як повідомляло "Досьє", 13 червня президент України Петро Порошенко звільнив Жебрівського з посади голови Донецької ОДА, яку той обіймав з 11 червня 2015 року, та нагородив орденом князя Ярослава Мудрого.

19 червня Порошенко призначив Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

Нові досьє

Дубіль Валерій. ДОСЬЄ

Ярослав Маринович: Росіяни хочуть повернутись на книжковий ринок України. Для них це - політичне питання

Веселий Василь. ДОСЬЄ

Українських прикордонників автомобілями забезпечують закарпатські клани контрабандистів

Іллєнко: “А сто років тому також “Свобода” була винна, що Росія напала на Україну?”

AMIRA CAPITAL

Рибалка Сергій. ДОСЬЄ

Коломойский: Наиболее достойной на президентство на сегодняшний день является Тимошенко

Шкляр: Я проти того, щоб Україну приєднували до Донбасу

Власенко: Я особисто пообіцяв Порошенку, що коли його будуть судити, він отримає право на захист