Персони

16 Листопада 2017
Кличко Віталій. 10 фактів із життя
10 десять фактів із життя міського голови Києва Віталія Кличка

1. 46 років. Герой України. Чемпіон світу з боку серед професіоналів за версіями WBO та WBC. 

2. У політику прийшов 2005 року у статусі позаштатного радника Віктора Ющенка. Тричі балотувався на посаду міського голови Києва. У 2014 року здобув перемогу. 

3. У травні 2005 року у Києві розстріляли кримінального авторитета "Рибку"» - Віктора Рибалка. Саме його називають "хрещеним татом" майбутніх чемпіонів з боксу Віталія і Володимира Кличка. Принаймні, саме у компанії з «Рибкою» Клички їздили до США на знайомство з Доном Кінгом. Брати Клички спростовують причетність "Рибки" до їхньої спортивної кар’єри. Серед тих, хто допомагав братам Кличкам називають і друга "Рибки" - Ігоря Бакая, колишнього керівника "Нафтогазу України" і ДУСі, який втік до Москви. 

4. Під час Євромайдану, з листопада 2013 року по лютий 2014 року, Віталій Кличко входив до трійки переговірників (Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок, Віталій Кличко), які вели перемовини з Віктором Януковичем. 

5. 25 січня 2014 року Віталій Кличко отримав від Віктора Януковича пропозицію стати віце-прем’єр-міністром України з гуманітарних питань. Однак від цієї пропозиції чемпіон відмовився. 

6. У травні 2015 року під час суду у Відні олігарх Дмитро Фірташ заявив, що у 2014 році, відповідно до таємної угоди, на виборах мера Києва він підтримував Віталія Кличка. За словами Фірташа, Кличко разом із Порошенком приїздили до Відня, аби зустрітися з ним. Віталій Володимирович каже, що говорити про підтримку Фірташа "некоректно".

7. У травні 2014 році обраний міським головою Києва, у листопаді 2015 року переобраний на цю посаду.

8. Кандидат наук у галузі фізичного виховання і спорту. Тема кандидатської дисертації – "Бокс: теорія і методика спортивного відбору". Співавтор (разом із Володимиром Кличком) книги "Наш фітнес. Прості секрети чемпіонів" та автор книги "Unter der Bruder".

9. Голова президентської партії "БПП-Солідарність". Свою партію УДАР Кличко злив у пропрезидентський проект. У травні 2016 року заявив про те, що залишає посаду лідера президентської партії, але його відставка так і не була прийнята.

10. Майстер обмовок. Найвідоміші з них: 

"А сегодня в завтрашний день не все могут смотреть. Вернее, смотреть могут не только лишь все, мало кто может это делать".
"Пятьдесят километров… Знаете, не в километрах расстояние измеряется. Два часа! Пятьдесят километров нужно ехать два часа".
"Будь проще и говори на понятном… на понятном языке люд.., людз.., на понятном языке… для людей языке".
"У мене є два заступника. Чотири з яких вже місяць лежать в Кабінеті міністрів. Яких призначити неможливо. Не знаю, чому".
"Багато спекуляцій зараз навколо гарячої води. Ми можемо дати гарячу воду. Для того, щоб холодна вода перетворилася у гарячу її потрібно підігріти".

 

Нові досьє

Атрошенко Владислав. 10 фактів із життя

10 фактів із життя Володимира Омеляна

Парасюк Володимир. 10 фактів із життя

Курченко Сергій. 10 фактів із життя

Рулофс-Саакашвілі Сандра. 10 фактів із життя

Вакарчук Святослав. 10 пунктів плану успішної України

Хто кому брат, кум і сват в українській політиці. Версія 2017 року

Луценко Юрій. 10 фактів із життя

Заружко Валерія. 10 фактів із життя

Саакашвілі Михайло. 10 фактів із життя українського періоду