Сайт о тех, кто влияет на украинскую политику и экономику. Пишите нам: rudenko@rudenko.kiev.ua
ПОИСК 
Андрей Шевченко: «Юле стоит идти в Президенты и побеждать»     ИНТЕРВЬЮ

Бывшая телезвезда, а сейчас парламентарий от фракции БЮТ Андрей Шевченко считает, что последние полгода Юлия Тимошенко ведет себя как настоящий лидер нации и уже готова стать президентом.

Он и сам готов подучиться «на лидера», отправляясь на учебу в Америку. Об этом и многом другом Андрей рассказал в чате читателям «Главреда».

дoн, 15:07 Андрей, читал, что вы покидаете страну на год. Будете учиться в Штатах. Правда ли это? И как же родная политика?

Ответ: Всім-всім, доброго здоров’я! Правда, що отримав запрошення чотири місяці провести в Єльському університеті США. Це програма для «лідерів майбутнього»:), яка дозволяє взяти все найкраще в найпрестижнішому університеті США. Запрошення на всю нашу родину - мені, Ані, Марічці.

andrey_777, 15:11 Доброго дня! Скажіть, будь ласка, ваше відношення до обмеження реклами алкоголю та тютюну? Дякую.

Ответ: Я переконаний прихильник обмеження реклами алкоголю і тютюну. Але робити це треба поступово і з думкою про компенсацію для медіа-індустрії. За два останні роки з грандіозними боями вдалося провести перший із серії законів, спрямованих на це. Як результат, скоро зникне зовнішня реклама алкоголю й тютюну, а алкогольне спонсорство (без звукової доріжки) на телебаченні стане спонсорством, а не партизанською рекламою. Зараз за підписом Томенка та моїм зареєстрований наступний закон - про обмеження реклами пива. Всі ці речі йдуть через парламент дуже тяжко: лобізм не має партійних кольорів:)

Caнeк, 15:15 Господин Шевченко! Про общественное телевидение надо забыть... пока при власти Ющенко и Тимошенко. И еще начните с себя и с мест. В Крыму есть телекомпания «Черноморка», ее владелец - член вашей фракции А.Сенченко. И что все хорошо у Тимошенко, а у Януковича, Ющенка и Литвина - плохо. Да не врите просто, и начните с себя.

Ответ: Починаю з себе - більше брехати не буду:) Суспільне мовлення буде і ще до президентських виборів. З «Чорноморкою» - окрема історія. На ній - найпрофесійніший колектив, яким Сенченко може по праву пишатися. Проблеми з періодичним політичним креном і дотриманням мовного законодавства. Я цій компанії симпатизую - 5 років тому як тренер працював з її інформаційною службою.

KOBTУHEHKO_Cepгій, «Столичные новости», 15:18 Андрію! Звертаюся як до депутата і журналіста. Два з половиною роки правоохоронні органи не можуть просунутися ані на крок у розслідуванні справи, в якій постраждав від нападу бандитів наш колишній головред Володимир Кацман (його було сильно побито), а також звучали погрози на мою адресу... Хоча це питання брали під особистий контроль Ющенко, Луценко, Кінах (тоді секретар РНБОУ), Медведько, на захист виступали профспілки... Моє питання: що зробили депутати-журналісти – Ар’єв, Герман, Геращенко, Шевченко, Герасим’юк - щоб про цю справу й взагалі не забули, не спустили на тормози? Можливо, це й було б КОНКРЕТНИМ внеском у свободу слова, а не чергові декларації та самозакохані оспівування...

Ответ: Затерта історія Кацмана, як і багато інших подібних, - на совісті деградуючої прокуратури та затурканої міліції. Для них навіть Калашников, який розпускав руки в присутності маси народу, - непідйомна справа. Сергію, які ваші пропозиції?

мeдвeдчyк, 15:21 А вот если за время йельских курсов случатся досрочные выборы - бросите ли Америку ради участия в украинской политике?

Ответ: Жоден Єль не вартий України:)

f4, 15:25 Андрей! А вам не приходила в голову идея создания новой политической силы, с людьми адекватными и порядочными (я не хочу сказать, что вас сейчас окружают негодяи)? Анатолий Гриценко, Сергей Соболев, Олесь Доний, вы и еще десяток фамилий могли бы составить костяк такой силы. Отсутствие единого жесткого лидера-узурпатора, опора на профессионализм в обсуждении проблем, а не на популизм и злопыхательство и, возможно, эта сила стала бы ориентиром действительно демократической и интеллектуальной части общества?

Ответ: Ідея нової сили традиційно симпатична і традиційно не спрацьовує:) Я вважаю, що ідеальних команд не буває. Вважаю, що треба йти в існуючі - потужні - сили і там, зсередини, допомагати цим силам вести країну вперед, а не тягнути її назад. Мене в цьому дуже надихає свіжий приклад Барака Обами. Дивіться, він зумів у дуже жорсткій внутрішньопартійній боротьбі обійти і партійний апарат, і партійних ветеранів і зробити цим самим свою партію символом змін і оновлення цілої країни.

Guzn, 15:29 Пане Андрію, це правда, що БЮТ погоджується на двомовність (заява ПР)? І по-друге, невже БЮТ схиляється в бік Росії? Ми пам’ятаємо, чим скінчилось тяжіння до Росії для Януковича на президентських виборах 2004 року Привітання Путіна і т.ін. Якщо БЮТ піде цією дорогою, за Юлю не будуть голосувати патріоти. Думаю вам це зрозуміло.

Ответ: А, може, просто Путін відчуває силу Тимошенко і хоче з нею вже сьогодні збудувати рівні і якісні стосунки?:) Думаю, Тимошенко свій світоглядний вибір між Україною та СРСР зробила на виборах-2006, коли вона свідомо відмовилася від запропонованих їй гасел двомовності. Тоді це дозволило їй стати лідером Західної та Центральної України. Зараз завдання - завоювати довіру на Сході, не втративши українського стержня. Особисто для мене це абсолютно принципова позиція. Для керівництва БЮТ, наскільки я відчуваю, так само.

Pragmat, 15:35 Андрей, здравствуйте! Вы, несомненно, являетесь относительно влиятельным и одним из самых перспективных политиков Украины. Можно говорить уже о династии политиков высшего эшелона власти. Насколько ваши взгляды на развитие электронных СМИ совпадают со взглядами вашего отца? Насколько вы воспринимаете все те неоднозначные решения, которые принимает Нацсовет под руководством В.Шевченко? Значит ли ваша будущая стажировка в Штатах, что СМИ станут для вас вместо главной темы одной из?

Ответ: За добрі слова дякую. Ми з батьком ідемо різними шляхами, але в одному напрямку:) На політику ми часом дивимося по-різному - на останніх двох виборах ми з ним навіть були конкурентами. На професійні питання наші погляди збігаються: до речі, це він ще років 15 назад був одним з перших, хто піднімав питання роздержавлення преси і створення суспільного мовлення. Все це не заважає нам круто сперечатися - в тому числі і по деяких рішеннях Нацради:)

velikipopovicky, 15:40 Какие газеты-журналы вы читаете? Какие телеканалы смотрите? Что из этого всего предпочитаете? Можете ли прокомментировать, насколько профессионально сейчас строится в Украине медиа-пространство?

Ответ: Мій щоденний набір - Укрправда, Телекритика. На Главреді я теж буваю нерідко. Набір вихідного дня - Фокус, Корреспондент, Дзеркало тижня. Вважаю, що журналістика швидко деградує. Джинса і суєта убивають базові журналістські рефлекси. На «5-му каналі» я казав нашим репортерам: ми маємо докопатися до того, що всі ці діячі намагаються від нас приховати. Зараз - як мені здається - установка інша: їдьте і уважно запишіть, що вони хочуть сказати. Це дві великі різниці. Убиває також сірість і покірність джинсі та цензурі на центральних каналах. Як каже Скрипін, поламані олівці не пишуть... Все сказане не применшує заслуг блискучих журналістів і успішних проектів, яких не так багато, як хотілося би, але які є:)

observator, 15:43 Вітаю, Андрію! Українці стомилися від «боїв без правил» в інформаційному просторі. Зокрема, сайти інформагентств переповнені тенденційними і брехливими матеріалами, навіть нейтральні повідомлення супроводжуються провокаційними заголовками. Приклад: інформація щодо відмови Павленка взяти дружину на Олімпіаду заради зайвого місця для тренера супроводжується заголовком «Павленко поміняв дружину на чоловіка в трико» (УНІАН). До кожного сайту приписані по кілька інтернет-провокаторів, які, порушуючи закони України та всі норми моралі, розпалюють ворожнечу, ображають честь і гідність громадян, народів та держави. Апофеозом цього шабашу стало висвітлення на УНІАН стихійного лиха в Західній Україні 27.08. ВСІ повідомлення агентства на цю тему супроводжувалися численними коментарями на зразок «Що, бандери, потопилися?», які явно писалися 2-3 особами. ВСІ ІНШІ КОМЕНТАРІ МОДЕРАТОРИ ВИЛУЧАЛИ!!! До речі, під час обговорення цієї теми на російських форумах я не зміг навести жодної цитати з УНІАН: російська цензура таку гидоту не пропускає. Як очистити наш інтернет-простір від місцевих та закордонних провокаторів?

Ответ: Вірю не в інформаційні репресії, а у внутрішню силу тих, хто стоїть за країну. Для всього іншого є Кримінальний кодекс і колись, може, з’явиться адекватна прокуратура.

nalt, 15:47 Скажите, пожалуйста, вклады Сбербанка уже не будут никогда выплачиваться? Сейчас все деньги пойдут для ликвидации катастрофы на Западной Украины? Но ведь любой человек знает, что есть резервный фонд? Почему поправки к бюджету не были внесены до 1 марта? А ТЕПЕРЬ И ЛЮДИ СТРАДАЮТ, И ВКЛАДЫ НИКОМУ НЕ БУДУТ ВЫПЛАЧИВАТЬСЯ. А Тимошенко Ю.В. говорила: не волнуйтесь, все получите деньги. Когда мы зарегистрировались 3 марта, в Сбербанке говорять: НИКОГДА НЕ ПОЛУЧИТЕ, ЮЛЯ ВАМ НАВРАЛА, а старики верили и голосовали. КОГДА МЫ ПОЛУЧИМ ДЕНЬГИ????

Ответ: Не маніпулюйте, будь ласка. Якщо у вас є сумніви в тому, чи потрібні гроші людям, у яких змило будинок, город і машину з гаражем, то поїдьте в Коломию або у Снятин. Вчора облітав ці місця разом з прем’єром - враження жахливе. Якщо хтось ще не зрозумів - це найбільша повінь у басейні Дністра за 200 років спостережень... А ощадбанківські гроші будуть.

voyagh@mail.ru, 15:48 Почему у нас столько громких дел, и все о них «забывают»??? Где Рудьковский, Цушко, что с делом Черновецкого, ртутью в ФГИ? Почему Луценко такой «кровожадный», ведь его и его друзей не «травили», а он все время травит людей??? Почему вы не поддерживаете его отставку, ведь он ударил мэра Киева, а ведь «Закон один для всех»? Или ему все можно, Балоге можно летать 10000 раз, а Рудьковскому нельзя даже 1 раз? Почему вы не отстраните кровожадного драчуна Луценко, не соблюдающего «Закон один для всех»????

Ответ: Про справи забувають, бо ми самі привчені забувати про них, як тільки Рудьковський і Цушко зникають з перших сюжетів вечірніх новин. Як «драчун» Луценко мені не подобається, але з «кровожадним» ви по-моєму переборщили:) Ви краще порадьте, яку управу на Черновецького знайти:)

ozpa@ukrnafta.com, Яків Гольденберг, заступник голови ЛДПУ 15:49 Шановний пане Андрію! Як ви вважаєте, коли БЮТ почне консолідувати демократичні сили, що не входять нині у Верховну Раду? Cимпатиків у вашого блоку немало, в тому числі і на рівні структурному, але в ньому досі всього три партії. Для зручності?

Ответ: Все вирішать президентські вибори. Це як катоди і аноди на уроках з фізики:)

ledilid, 15:50 Чи справді БЮТ може підтримати Конституцію з російською мовою в статусі другої державної?

Ответ: Ні, звичайно. Навіщо питаєте, якщо самі знаєте?

Яpик, 15:53 Пане Андрію! Що в перспективі можуть очікувати комунальні ЗМІ в районах у плані роздержавлення? Коли буде розглянуто проект закону, що розроблений Мін’юстом? Яке ваше бачення цієї проблеми? З повагою - редактор Шишацької районної газети «Сільське життя» (Полтавщина) Ярослав Проць.

Ответ: Успішні районки виживуть самотужки. Менш успішні і далекоглядніші об’єднаються у міжрайонки з окремим вкладками. Решта - помруть і дадуть місце іншим проектам. Є сувора реальність: на захід від України немає бюджетної преси. Україна не є в цьому сенсі країною-виродком. Пане Ярославе, вірю, що мислячий, сучасний, адекватний редактор від роздержавлення лише виграє, а його команда зможе вийти з приниження, в якому перебуває абсолютна більшість бюджетних видань. Це навіть не питання бюджету проекту і рекламного ринку - це питання внутрішньої свободи. Вашій команді цього і бажаю!

kostuk_viktor, 15:54 Пане Андрію, чи вірите ви у дійсно незалежні ЗМІ, в т.ч. і суспільне радіо та ТБ, в суспільстві, де немає соціальної справедливості, а у взаєминах між елітою верховенствує зрада, бруд і людиноненависництво? Віктор Костюк, Запоріжжя.

Ответ: Вірю. Чистого заліза не буває. Але завдяки прагненню майстра максимально видалити з руди домішки, з’являється дамаська сталь. Так само і зі свободою слова та незалежністю. Абсолютної свободи не буває, але прагнення до неї дає якісний журналістський продукт.

fdshht, 15:55 Вам не кажется, что современное телевиденье пропагандирует очень ограниченый образ мыслей и крайне примитивную систему ценностей? Как вы к этому относитесь?

Ответ: Часом - так. Але інколи воно мене зворушує до сліз, а інколи стимулює далі вчитися. Я за таке - різне - телебачення:)

кapлa, 15:57 Яким чином можуть українські мас-медіа протистояти тій антиукраїнській пропаганді, що має місце зараз в Росії?

Ответ: Це робота не стільки медіа - потрібне справжнє політичне лідерство, з яким у нас в країні тугувато. Моє бачення місії політика: надихати країну, допомогти їй розправити крила, вірити в себе. А вслід за цим іде адекватний, якісний державний менеджмент і т.д. У нас таких політиків - одиниці.

Strela, 15:58 Здравствуйте! Смогут ли выжить небольшие районные газеты, когда из соучредителей газеты выйдут администрации и освещение их деятельности будет договорным. Есть ли программа действий правительства в таких случаях?

Ответ: Зможуть, але не всі. Втручання уряду в це має бути мінімальним. Вірю, що ринок розставить все на свої місця. Приклад тому - газетний ринок на рівні країни та більшості областей.

Taмapa, 16:00 Шановний пане Андрію! Я є палкою прихильницею вас, блоку БЮТ і, звичайно, Юлії Володимирівни. Бажаю вам успіхів, витримки, цілеспрямованості, і ні за яких обставин не зійти з вашого тернистого шляху боротьби за Україну. Ми з вами!!! Як ставиться Блок Юлії Тимошенко до будівництва сталеплавильного заводу в Білій Церкві? Знаю, що на початку фракція БЮТ у місцевій раді відстоювала інтереси громадян і була проти будівництва цього заводу. Адже Біла Церква і так знаходиться в четвертій чорнобильській зоні. Тепер, люди кажуть, продалися всі...Дуже не хотілось би в це вірити. Зверніть, будь ласка, увагу на ваших депутатів у місцевих радах. По ним судять про весь БЮТ. Успіхів вам. З повагою, Тамара.

Ответ: За підтримку дякую. Думаю, в історії із заводом Білої Церкви забагато пі-ару з обох боків і забагато нечистої гри. В інтересах рідного мені міста ухвалювати рішення з точки зору реальної користі людям, а не з точки зору інформаційних воєн.

VIP, 16:01 Ваша донька зазвичай розмовляє українською, російською чи англійською? Яка її улюблена іграшка і яку казку ви їй востаннє читали?

Ответ: Українською. Сподіваюся, і англійською заговорить раніше за батьків:)

віpa, 16:01 Чула, що у вас в родині панує «верховенство» дружини й вона тримає вас у їжакових рукавицях. Чи правда це?

Ответ: У нас все, як у справжній українській родині: як татко скаже, так по-мамчиному й буде:)

VIP, 16:03 А ви справді віддано вірите в результативний реформізм вашого «шефа»? На фото, де ви стоїте біля леді Ю, у вас такий натхненний вигляд, ніби ви справді вірите в те, про що вона говорить:)))

Ответ: Моє обличчя поки не вміє показувати те, у що я не вірю:) У Юлі є особливий талант навертати людей у свою віру:) Я не член партії «Батьківщина», і при цьому для мене БЮТ - це дуже свідомий і осмислений вибір.

віpa, 16:04 Вам не хочеться повернутися на телеекран у якості ведучого якоїсь програми, якщо так, то на який канал пішли б і чи були вам подібні пропозиції?

Ответ: Хочеться. Повернуся. Це буде неполітична програма.

вaлeнтинa, 16:06 Почему вы никогда не бываете в регионах (столь отдаленных )? Молодые депутаты, надо бывать чаще, а то у вас в Киеве все прилично, вы будете учиться в Америке, а у нас зарплата 600 грн. да хлеб и квас (это образно) и вы говорите «зауважайте нас»…

Ответ: В Америці буду вчитися не на гроші українських платників податків:) Я насправді намагаюся якнайбільше мандрувати Україною - як у БЮТівських справах, так і для душі. У вересні 2007-го під час виборчого туру наїздили 20 областей і 7100 км. Інша справа, що більшість політиків про поїздки в регіони згадують лише перед виборами. Думаю, ситуацію можуть поправити відкриті списки.

profi, 16:07 Пане Андрію, чи не здається вам, що ваші відповіді - це суцільні симулякри?

Ответ: Все в нашому житті симулякри, окрім смерті, Олександре:)

max7tv, 16:10 Як ви оцінюєте теперішню роботу інформаційної служби «Першого національного», якою ви колись керували?

Ответ: В позитиві - збереження україномовного перекладу синхронів і відносний політичний баланс. В негативі - втрачено азарт і драйв, з яким ми працювали у 2005-му: зараз кореспондентів «1 каналу» знову стало не чути і не видно на прес-конференціях. Насправді на каналі, від якого країна вже нічого доброго не чекає, робити свою роботу якісно - це професійний подвиг. «Перший канал» подарував мені незабутні враження екстремального менеджменту і людської відданості. Вірю, що на його місці буде достойне суспільне мовлення.

Hикoлoв, 16:11 Вітання! Чи надходило до вашого комітету (по свободі слова) повідомлення апарату ВР щодо перевищення бюджету на безоплатний проїзд депутатів та список «свєрхнорматівщіков»?

Ответ: Ні, Юра:)

nulltry, 16:13 Добрий день. Скажіть, на якій посаді ви себе бачите після перемоги Юлії Тимошенко на президентських виборах?

Ответ: Поділяю вашу віру, що Юлі варто йти у Президенти і перемагати:) Думаю, січень 2010-го я зустріну в парламенті - я хочу залишити значимий слід у ВР 6 скликання:)

щячьлo, 16:16 Андрію Віталійовичу, як ви оцінюєте розподіл місць у цифровому мультиплексі МХ-4 між невідомими нікому компаніями (окрім двох)?

Ответ: Вибір переможців у цифрових конкурсах захищати не беруся. Але підтримую Нацраду у тому, що вона посуває перехід на цифру вперед - всупереч відомчим війнам, скепсису і традиційній українській ліні та безалаберності. Без переходу на цифру у нашого ринку нема майбутнього.

цyкeн12, 16:18 Пане Андрію, чи є у вас пес?

Ответ: Запропонуєте цуценят?:) Були акваріумні рибки - правда, мої гупяшки, меченосці і золоті рибки кріпко натерпілися від мого безумного графіку життя...

ERgOman, 16:19 Добрый день, Андрей! Каков процент «джинсы» на наших каналах и когда у директоров появится совесть и ответственность за своего зрителя.

Ответ: Я ЩОДНЯ бачу джинсові сюжети у вечірніх новинах, а ви? Про совість медіаменеджерів я чув, що вона десь іде до нас, але затрималася в дорозі разом із совістю політиків, суддів та податківців:)

кapлa, 16:25 Наскільки важлива українізація (в мовному плані) національного мовлення та преси?

Ответ: Це питання виживання ринку. Я, наприклад, пояснюю моєму приятелю Джеджулі, який спочатку бурчав, що його радіо-шоу має йти українською, так: якщо у твоєї станції буде вибір між твоєю програмою і програмою твого московського колеги, на яку в нього буде в 5 разів більший бюджет, то як ти думаєш, чию програму швидше візьмуть в ефір? Українська в ефірі - це не лише «примха» україномовної публіки, це не лише базова річ для усвідомлення країни собою, це ще й робочі місця для українських репортерів, акторів, ведучих, редакторів...

nikolai, 16:29 Как, на ваш взгляд, не является ли согласие на переговоры правительства с VANCO PRIKERCHENSKAYA признанием того, что отказ в предоставлении этой компании лицензии на разработку шельфа Азовского моря был юридически не обоснован?

Ответ: Будемо судити за результатами:) Я гордий, що уряд в цій справі зайняв позицію обстоювання національного інтересу. Взагалі вважаю, що останні півроку Юля почала діяти і виглядати як реальний ЛІДЕР НАЦІЇ. Що це означає? Що є людина, яка бере на себе ОСОБИСТУ відповідальність за ключові проблеми, які є в країні, - газ, Венко, інфляція, повінь, київські вибори, зміни до Конституції. Цей шлях не гарантує лише перемог, це також вірний шлях нажити більше ворогів, але це єдино можливий вибір для політика, який хоче залишити значимий слід в історії своєї країни. Це стиль лідерства, який мені подобається.

вoлoдимиp, 16:30 Чи допустимі коментарі, коли демонструють богослужіння, та називати Патріарха Московського просто Алексій ІІ?

Ответ: Мені важливіше, щоб у нас був Патріарх Київський, і щоб він у нас був один, і щоб країна не розмінювала духовність на дріб’язкові міжконфесійні сварки.

щячьлo, 16:33 Андрію, щодо «джинси»: чи не могли б ви повпливати на Віталія Федоровича, аби він усе-таки виконав обіцянку розглянути на засіданні Нацради звернення Громадської ради щодо «джинси» на каналах Пінчука? Всі борці з «джинсою» будуть вам вдячні :)

Ответ: Мені здається логічніше шукати шляхи впливу на Сашка Богуцького та інших менеджерів каналів (очевидно, що справа не лише в холдингу Пінчука):) На Віталія Федоровича «впливати» неможливо - тому, мабуть, йому і вдається зберегти репутацію. Але аргументи він чути вміє:)

Модератори пропонують починати дякувати:) Спасибі всім за увагу і за небайдуже ставлення до життя. Для мене було честю і приємністю провести цей час тут. Наступного разу принесу більше дотепності і більше оптимізму:) Для контакту. Несамовито вірю в успіх країни! Тримайтеся!!!

 «Главред», 31 июля 2008 г.

СМОТРИТЕ ТАКЖЕ: Шевченко Андрей. ДОСЬЕ