Інтерв'ю

03 Листопада 2008
Руденко: Я сейчас готовлю досье на Черновецкого
О новом сайте «Буквоїд», о перспективах книжного рынка и о своих планах рассказал во время чат-конференции на сайте «ПіК Україна» журналист Сергей Руденко.

О новом сайте «Буквоїд», о перспективах книжного рынка и о своих планах рассказал во время чат-конференции на сайте «ПіК України» журналист Сергей Руденко.

Создание портала «Буквоїд» является коммерческим проектом или преследует иные цели? 
Ми розглядаємо цей проект, як можливість створити на книжковому ринку нове інформаційне поле. Коли читачі будуть мати повне уявлення про те, які книжки з’являються на книжковому ринку України. Насправді брак такої інформації і підштовхнув нас створити портал. Я сподіваюсь, що із розвитком книжкового ринку будемо розвиватися і ми. Звісно, ми розглядаємо цей проект як комерційний.

Вітаю із новим проектом! Чудовий сайт! Які плани на майбутнє?
Дякую! У нас дуже багато планів. Ми хочемо бути цікавими для читачів. Це - наше головне завдання. У найближчих планах - участь у книжковій виставці «Медведін», є спільні плани із книжковими мережами «Книжковий супермаркет», «Є» та «Емпік». Сподіваюсь, Ви про них незабаром почуєте.

Книжковий портал у час фінансової кризи це - не безумство?
Ні. Книжки читали у всі часи і потреба в інформації про нові видання завжди була, є і буде. Як зрештою - і книжковий ринок жив, живе і буде жити.

Какая на Ваш взгляд, читательская аудитория Украины, и на какую аудиторию рассчитывает Ваш портал?
Ми розраховуємо на широку аудиторію. Камерність нас не цікавить. Читач - це той же споживач, який приходить у книжковий магазин за товаром і своїм гаманцем голосує за ту чи іншу літературу чи за того чи іншого автора. Ми готові допомогти читачеві зробити правильний вибір:). Читацька аудиторія в Україні є цікавою. Сьогодні лише, як на мене, бракує книжкових мереж, які б могли продавати книжки не лише у містах-мільйонниках, але й в райцентрах.

Розкажіть, якщо не секрет, скільки людей працює над проектом «Буквоїд» і хто ці люди? 
Я вже сказав, що нас у проекті троє. Я і два моїх товариші. За попередньою домовленністю я їхніх імен поки що не називаю. Ось утрьох ми і робимо цей проект.

Насколько прибыльным может быть подобный проект, учитывая нынешние экономические реалии?
Я сподіваюсь, що проект, як мінімум, буде самоокупним. Ми починали робити його ще до формування нинішніх економічних реалій. Повторюсь: розвиток нашого проекту залежить від розвитку книжкового ринку України. Як ринок буде розвиватись наступного року - побачимо.

Вы собираетесь ограничиться только украиноязычной литературой?
Ні, ми не будемо обмежуватись лише україномовною літературою. Але портал ми робимо українською мовою.

Хто інвестор «Буквоїда»?
Власниками порталу є три фізичні особи, у тому числі і я. Мої партнери це - мої друзі, які вирішили інвестувати у проект.

Ви раніше писали про політику. Зараз відкрили зовсім не політичний сайт. Про що цікавіше писати - про політику чи літературу? 
Я і зараз пишу про політику. У «Буквоїді» я багато займаюсь організаційними питаннями. Хоча можу сказати: перманентна політична криза в Україні особисто мені вже набридла. Українська політика стала нудною і не цікавою.

На яку аудиторію більшою мірою орієнтуватиметься портал - читачів чи учасників видавничого процесу? Наскільки можна вважати «Буквоїд» спробою створити спеціалізований ресурс для учасників книжкового ринку? 
Портал орієнтується на широку аудиторію. За змістом він має бути цікавий усім. Там є інформація і для читачів, і для видавців, і для продавців, і для письменників. Спеціалізоване видання ми не хочемо робити.

У стратегічних планах «Буквоїд» планує залишитись інформаційним ресурсом, чи можливе розширення формату (інтернет-магазин) абощо. 
Ми розглядаємо можливість розширення формату. І не лише у бік інтернет-магазину. Головне - аби вистачило сил і натхнення:)

Чи писатимете й надалі на політичні й суспільні теми? 
Писав і пишу.

Сайт «Буквоїд» - це відгалуження «ПіК України», ваш абсолютно власний самостійний проект чи місце, куди вас запросили працювати головним редактором? 
«Буквоїд» жодного стосунку до «ПіК» не має. «Буквоїд» - проект, який я створив спільно зі своїми партнерами. Мене туди ніхто не запрошував, я сам його створив.

Чи існує більш-менш структурований ринок української книжки? 
Ринок існує, але він, як на мене, знаходиться у процесі структурування.

Скажіть чесно, чи книжкова тематика для вас особисто є цікавішою й перспективнішою за тему політики?
Література мене завжди цікавила. На початку 90-х я разом із Максимом Розумним і Андрієм Кокотюхою створив Творчу асоціацію «500». У 93-му році ми спільно із «Смолоскипом» видали антологію молодої поезії «Молоде вино», потім - антологію прози «Тексти». ТА «500» була співорганізатором серії творчих семінарів у Ірпені. Ми їздили Україною і презентували поетів і прозаїків. Але все це було на аматорських засадах. Політичною журналістикою я почав займатися вже пізніше. Що перспективніше? Перспективніше - мати власний проект, де ти сам собі господар.

Чи означає ваша участь у «Буквоїді» те, що ви пішли з політичної журналістики?
Я був і залишаюсь у журналістиці. Я з неї нікуди не йшов, і не збираюсь іти. Як казав колись професор Москаленко: журналістика це - стан душі. Можу лише сказати, що мені цікаво будувати книжковий портал.

Рейтинги «Емпіка» та «Є» формуються за кількісними показниками продажів. А за якими критеріям складається рейтинг «Буквоїда»?
Наш рейтинг формуватиметься читачами. Ми хочемо, щоб саме вони визначали найкращі книжки місяця. Подробиці того, як це відбуватиметься, можна знайти на «Буквоїді» - http://www.bukvoid.com.ua/

Назва порталу викликає асоціацію з російською книготоргівельною мережею. Це випадковість чи підготовка плацдарму? ;)
Жодного плацдарму ми не готуємо. Ми робимо власний проект. Наш портал має назву «Буквоїд». У Росії, наскільки мені відомо, є книжкова мережа «БуквоЕд».

А які Ваші смаки в літературі?
Смак - дуже відносне поняття. Можу сказати, що останнім часом багато читаю молодих українських авторів - Іру Цілик, Артема Чеха, Анну Багряну. Мені подобається:)

Книжковий бізнес чистіший за медіабізнес?
Складне запитання:). Розкажу про це якось іншим разом

Тепер ви будете сам видавати свої книжки? Адже українські видавництва платять авторам дуже мало...
Ви праві - українські видавці, справді, платять мізерні гонорари авторам. Людина, яка рік працює над книжкою, отримує гонорар в розмірі місячної зарплати рядового менеджера. Але гонорари будуть рости лише тоді, коли зростуть тиражі книжок. В Україні успішною вважається книжка, яка видана і головне - продана (!) тиражем 3 тисячі екземплярів. Коли у нас книжки будуть видаватися тиражами по 50-100 тисяч екземплярів, тоді, зрозуміло, й гонорари будуть інші. Ми думали про видання книг. Але коли ми зможемо запустити власні проекти, сказати зараз не берусь.

А ваш личный сайт вы поддерживаете? 
Так. Підтримую. Він знаходиться за адресою - http://www.rudenko.kiev.ua/. Там я ставлю свої досьє, колонки та цікаві, як на мій погляд, тексти, що друкують інші засоби масової інформації.

Вам не кажется, что вся эта схема – «Эмпик», «Є», «Буквоїд» и прочая тусня, ограниченная двумя писателями, - напоминает коррупционную для отмывания денег? Есть один источник вливания – то в «Е», то в «Эмпик», то в чью-то книжку – и вот эта денежка крутится по кругу, подпитывая только «своих». О каком развитии украинской литературы тут может идти речь?
Я не знаю, про яку корупцію Ви говорите. Серйозно. Я знаю, що книжковий бізнес в Україні існує. А, значить, є потреба і в авторах, які пишуть якісні книжки, і в покупцях, які готові купляти книжки, і в мережах, які готові продавати книжки, і є потреба у інформаційних ресурсах, які розповідають про книжкові новинки:).

Чому, як тільки відкривається шось нове українське - там ті ж обличчя, що й всюди: Жадан, Кокотюха і іже с німі. Вам не здається, що таким чином важко забезпечити ріст аудиторії таких проектів? Вони ж лише топчуться на одних і тих же читачах!
Я не бачу нічого страшного у тому, що на «Буквоїді» присутні і Жадан, і Кокотюха. У кожного із цих письменників є своя аудиторія. Будуть у нас і нові обличчя, обіцяю:). Ми над цим працюємо. Ми відкриті до співпраці - пишіть нам!:)

Последняя ваша книжка – «Правительство Тимошенко»? А о ком дальше писать будете? Или не будете?
Писати буду і пишу. Зараз готую «100 українських політиків від А до Я». Хочу зробити ще кілька проектів. Сподіваюсь, вони будуть такими ж успішіними як і попередні мої проекти. Можу сказати, що тиражі двох книжок – «Вся президентська рать» і «Вся прем’єрська рать» вже розпродані.

Вы планируете писать о Черновецком? Можем рассказать много интерестного:)
Я пишу про нього:). Зараз якраз формую на нього досьє. Сподіваюсь, буде цікаво.

У чому, на вашу думку, головна біда українського медіапростору?
Біда у тому, що інвестори інколи не розуміють, для чого їм медіа.

Как вы оцениваете сегодня уровень нашей политической журналистики? На сколько она манипулятивная? 
Про рівень української політичної журналістики повинні судити читачі, слухачі, глядачі. Я ж, з Вашого дозволу, утримаюсь від оцінок. 

Теги

Руденко

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу