Групи впливу

30 Листопада 2017
Зрив спецоперації з викриття корупції в ДМС: роз`яснення НАБУ та відео
У НАБУ розповіли про спецоперацію проти корупціонерів в ДМС

У квітні 2017 року в межах оперативно-розшукової справи НАБУ розпочало спецоперацію з проникнення детектива Національного бюро до організованого злочинного угруповання у складі чинних та колишніх посадовців Державної міграційної служби України (ДМСУ).

Про це пише прес-служба Бюро.

За інформацією НАБУ, згадані особи, діючи у змові вимагали та отримували хабарі за надання іноземцям українського громадянства та інших документів. 

"Розгалуженість мережі учасників злочинної організації вимагала підвищеної законспірованості. (..) Детективу Національного бюро було доручено виконання спеціального завдання під прикриттям з метою проникнення до складу даної злочинної організації", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ розповідають, що була використана легенда, за якою детектив НАБУ діяв в інтересах іноземної компанії, зацікавленої в офіційному працевлаштуванні в Україні своїх працівників – громадян інших держав.

"Представник НАБУ встановив безпосередній контакт із першою заступницею голови ДМСУ, яка, за оперативною інформацією, була одним з керівників злочинної організації", - пише прес-служба.

У серпні 2017 року агент зустрівся із чиновницею і звернувся за порадою з приводу отримання іноземцем паспорта України.

"Посадовець запропонувала скористатися, за її словами, "єдиною законною схемою", що б дозволила реалізувати намір. А саме: "зробити" іноземцю родичів в Україні шляхом фальсифікації тестів ДНК та отримання відповідного рішення суду — у сукупності цей набір даних є підставою для надання громадянства. Однак цей варіант, за словами чиновниці, буде "дорогим". При цьому назвала суму в $30 тис. і запевнила, що все зробить", - цитують заступницю ДМС у НАБУ.

Чиновниця власноруч того дня передала список документів, потрібних для реалізації наміру. Під час зустрічі у вересні вона ще раз підтвердила озвучену суму.

"Проте, коли на початку жовтня детектив Національного бюро приніс пакет документів, про які йшлося раніше, чиновниця вже, ймовірно, будучи обізнаною про особистість детектива під прикриттям та його належність до НАБУ, відмовилася їх прийняти. У відповідь на реакцію чиновниці детектив НАБУ під прикриттям в подальшому підтримував виключно неформальне спілкування з метою підтримання легенди", - пишуть в Бюро.

Читайте також: Перемир'я між ГПУ та НАБУ: Затримувати у справі ДМС нікого не будуть.

До того моменту була встановлена схема розгалуженої злочинної діяльності щодо надання послуг міграційного характеру за участі інших посадовців ДМСУ, територіальних підрозділів та фізичних осіб-посередників.

"Перший заступник голови ДМСУ у зазначеній організації відігравала одну з ключових ролей. У зв’язку з цим відмова детектива під прикриттям від подальших контактів із нею підтвердило б її підозри щодо розробки її правоохоронним органом та створила б перешкоди в подальшому документуванні діяльності всієї злочинної організації", - запевняють антикорупціонери.

Читайте також: Затриманий агент НАБУ 7 місяців контактував із заступницею голови ДМС: її версія.

За інформацією НАБУ, у листопаді відбулося ще кілька зустрічей агента з чиновницею, на яких було домовлено про сприяння в оформленні тимчасової посвідки на проживання іноземцю за 30 тисяч доларів, а також - про передачу половини коштів, як завдатку.

"29 листопада під час передачі цієї суми детектив, який працював під прикриттям, був затриманий працівниками СБУ та прокурорами ГПУ. Таким чином, було зірвано спецоперацію НАБУ та САП із викриття масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі України", - написали в НАБУ.

У Бюро також оприлюднили фрагменти розсекречених аудіо- та відеоматеріалів, отриманих в рамках проведення негласних слідчих дій.

 

Як повідомляло "Досьє", ввечері 29 листопада СБУ провела обшуки в НАБУ, пізніше стало відомо про затримання агента Бюро. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ у зриві спецоперації: начебто їхні співробітники навмисне перешкодили проведенню спецоперації, спрямованої на виявлення "учасників організованого злочинного угруповання" в Державній міграційній службі. В ДМС, у свою чергу, звинувачують агента НАБУ у провокуванні дачі хабара працівнику державного органу.

Нові досьє

Ярослав Маринович: Росіяни хочуть повернутись на книжковий ринок України. Для них це - політичне питання

Веселий Василь. ДОСЬЄ

Українських прикордонників автомобілями забезпечують закарпатські клани контрабандистів

Іллєнко: “А сто років тому також “Свобода” була винна, що Росія напала на Україну?”

AMIRA CAPITAL

Рибалка Сергій. ДОСЬЄ

Коломойский: Наиболее достойной на президентство на сегодняшний день является Тимошенко

Шкляр: Я проти того, щоб Україну приєднували до Донбасу

Власенко: Я особисто пообіцяв Порошенку, що коли його будуть судити, він отримає право на захист

Васюник Ігор. ДОСЬЄ