Групи впливу

19 Вересня 2018
ЄСПЛ заборонив українській владі перевіряти телефон журналістки Седлецької
Наталія Седлецька

Наталія Седлецька

ЄСПЛ заборонив українській владі доступ до даних з телефону головреда "Схем"

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення застосувати "Правило 39" регламенту – про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи щодо справи головного редактора програми "Схеми" Наталки Седлецької.

Про це йдеться в офіційному листі з Європейського суду з прав людини, отриманому зі Страсбурга редакцією "Радіо Свобода".

Заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця – до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме в пріоритетному порядку, йдеться у документі.

"18 вересня суд ухвалив рішення вказати уряду України на те, що він повинен забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, що стосується заявника, зазначеної в рішенні Печерського райсуду Києва від 27 серпня 2018", – сказано у рішенні ЄСПЛ.

Згідно з правилом 39 регламенту ЄСПЛ, суд має право застосувати тимчасові забезпечувальні заходи щодо держав, які підписали Європейську конвенцію з прав людини. Такі тимчасові заходи застосовуються лише у виняткових випадках, коли суд, розглянувши всю необхідну інформацію, дійшов висновку, що заявник буде мати серйозний ризик незворотної шкоди у разі, якщо захід не буде застосовано.

10 вересня захист Седлецької звернувся до ЄСПЛ з проханням застосувати правило 39 регламенту. У зверненні Седлецька просила зупинити збір Генеральною прокуратурою інформації про дзвінки, СМС, місце перебування її мобільного телефону за 1,5 року, та змусити українську владу переглянути рішення суду, який видав санкцію слідчому на доступ до цієї інформації.

"Тепер генпрокурор Луценко має виконати рішення ЄСПЛ та не просто дати вказівку слідчому припинити збір інформації з телефонів журналістів, але й у разі, якщо така інформація була уже отримана - заборонити її аналізувати, а можливо, і знищити її", – пояснює адвокат журналістки Сергій Заєць.

Він додає, що невиконання Генеральною прокуратурою вимог ЄСПЛ буде складно приховати.

Суд Києва надав ГПУ доступ до інформації з телефону Седлецької, яка проходить свідком у справі про розголошення держтаємниці Ситником.

Генпрокурор Юрій Луценко пропонував Седлецькій зустрітися, щоб пояснити дії ГПУ. У відповідь на це Седлецька запросила Луценка поспілкуватися з нею у прямому ефірі на "Радіо Свобода", але Луценко відмовився.

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник не виключає свого затримання у справі про розголошення держтаємниці, в рамках якої Генпрокуратура отримала доступ до телефону главреда "Схем" Наталії Седлецької.

 

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу