Групи впливу

27 Березня 2018
Вже 23 держави оголосили про видворення російських дипломатів. ІНФОГРАФІКА

джерело ілюстрації: twitter.com/dpjankowski

Російських дипломатів вирішили вислати вже 23 держави

Слідом за Великою Британією, за останніми даними, 23 держави оголосили про висилку російських дипломатів у зв'язку зі "справою Скрипаля".

Рішення про видворення російських дипломатів прийняли 16 країн Європейського союзу, а також США, Канада, Албанія, Македонія, Норвегія, Україна та Австралія, пише "Інтерфакс-Україна".

Так, влада ФРН, Франції та Польщі вирішила вислати чотирьох російських дипломатів від кожної країни. Італія, Нідерланди, Данія і Іспанія - по два дипломати. Швеція, Фінляндія, Угорщина, Хорватія та Румунія оголосили, що висилають по одному дипломату. Чехія висилає трьох дипломатів РФ.

У свою чергу Литва вирішила вислати трьох російських дипломатів. Латвія прийняла рішення про висилку другого секретаря російського посольства, а Естонія висилає аташе посольства Російської Федерації з оборони.

Таким чином, із території держав ЄС висилають 33 російських дипломатів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа прийняла рішення вислати з країни 60 російських дипломатів і закрити генконсульство РФ у Сіетлі. При цьому представник держдепу Хізер Нойерт наголосила, що 12 осіб є оперативними співробітниками російської розвідки.

Канада також повідомила про висилку чотирьох дипломатів РФ. Також про висилку двох російських дипломатів оголосили у МЗС Албанії, одного - у МЗС Норвегії і ще одного - у МЗС Македонії.

Президент України Петро Порошенко повідомив про видворення 13 російських дипломатів.

Останньою на сьогодні країною, що оголосила про висилку російських дипломатів, стала Австралія. У спільній заяві прем'єр-міністра Австралії Малколма Тернбулла і міністра закордонних справ Джулі Бішоп зазначається, що двоє російських дипломатів, яких планують вислати, є незаявленими співробітниками розвідки.

Разом із дипломатами, іноземні держави заявили цього тижні про виселення лише 116 російських дипломатів. Слід зазначити, що раніше британська влада, що поклала на Росію провину за отруєння в Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, вислала з Великобританії 23 російських дипломатів.

З урахуванням заходів Лондона, з початку розслідування інциденту з отруєнням С.Скрипаля, зарубіжні держави заявили про видворення 139 російських дипломатів.

Влада Ірландії, проте, поки що заявляла лише про намір розглянути можливість висилки російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією.

Влада Ісландії не стали висилати дипломатів, однак оголосила дипломатичний бойкот Чемпіонату світу з футболу. Крім того, МЗС країни повідомив, що "весь двосторонній діалог на вищому рівні з Росією на сьогоднішній день припинено".

4 березня в Великій Британії у торговельному центрі в місті Солсбері через взаємодію з невідомою небезпечною речовиною постраждали колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, та його дочка Юлія. Вони досі перебувають у комі. За даними британського слідства, постраждалих отруїли нервовопаралітичною речовиною "Новачок", розробленою в Росії. Росія всі обвинувачення в зв'язку зі "справою Скрипаля" заперечує.  

Нові досьє

Васюник Ігор. ДОСЬЄ

Медведчук: Я використовую особисті відносини з Путіним в інтересах України

Горбулін: "Напад на Україну призведе до нової світової війни"

Пинзеник: Я ніколи не грав з Леонідом Кучмою в преферанс

Пинзеник: “Пинзеник” угорською означає “гроші”. Я сам по собі гроші

Декларація Олега Ляшка: 20 млн грн доходу і $ 484 тис готівкою

Вибори-2019. Досьє на кандидатів у президенти України, рейтинг, онлайн

Москаль: Я маю контракт з президентом України

Чумак: На виборах-2019 опозиція висуне єдиного кандидата в президенти

Гра в монополію: як любі друзі Порошенка беруть під контроль ринок лотерей