Групи впливу

12 Травня 2018
"Теракт Савченко і Рубана" змоделювали на полігоні, - Матіос

Володимир Рубан та Надія Савченко, джерело фото: 24tv.ua

На полігоні змоделювали "теракт Савченко і Рубана"

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що 10 травня було проведене експертне відтворення на полігоні теракту у Верховній Раді, який планували здійснити нардеп Надія Савченко та Володимир Рубан.

Про це він сказав в ефірі "Радіо НВ".

"Вчора (10 травня, - Ред.) ми провели експертне відтворення подій. І я хочу сказати, що міномети, які були привезені підозрюваним Рубаном та підозрюваною Савченко, ті міни, які були попередньо привезені окремо від мінометів, вчора були випробувані на полігоні в тій траєкторії, як це планувалося", - зазначив Матіос.

Також він заявив, що Надія Савченко приносила до будівлі Верховної Ради щонайменше три гранати.

"Я виходжу з Верховної Ради (у день, коли приносив до парламенту документи від генпрокурора щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Савченко, - Ред.) і зустрічаю лицем до лиця пані Надію Савченко.

Дивлюся, у неї перекошене плече, вона тримає сумку на плечі ... і без задньої думки беру знизу сумку, вона така жіноча, велика ... і я намацую рукою гранату. Я знаю, що таке граната. Я кажу: "Віддай сумку, Надя". Вона: "Ні" . Я кажу: "Але у тебе там заборонені речі", - розповів Матіос.

Прокурор також зазначив, що Савченко увійшла в будівлю Верховної Ради з боєприпасами, а у кишені "тримала пістолет".

На уточнююче запитання ведучого, чи дійсно у Савченко були гранати в сумці, Матіос сказав, що гранат, на його думку, було щонайменше три.

Крім цього, він прокоментував заяву Юрія Луценка про те, що правоохоронці встановили імена та посади російських полковників, які давали зброю депутату Надії Савченко для вчинення теракту в центрі Києва.

"Говорити як про доконаний факт, що ми довели, було б передчасно. У нас є відповідні відомості від правоохоронних органів, які виконують доручення слідства. І все це стане предметом тих доводів, фактів і доказів, які будуть наведені в обвинувальному акті", - заявив Матіос.

На його думку, розслідування буде завершене через кілька місяців. Він також заявив, що наступного тижні повинні бути готові результати "психофізичної експертизи з використанням поліграфа, який робився на вимогу самої підозрюваної". 

22 березня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко підписав та оголосив підозру народному депутату Надії Савченко.

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Надії Савченко у вигляді тримання під вартою на 59 діб до 20 травня без альтернативи внесення застави. 

Нові досьє

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

10 фактів із життя Марини Поплавської

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта

Головач Андрій. ДОСЬЄ

Грановський Олександр. ДОСЬЄ

"Росія — автозаправна станція, яка маскується під країну". 12 найяскравіших цитат Джона Маккейна

ТОП-10 бійок за участю українських політиків. ВІДЕО

Безсмертный: Кремлю не удалось поковыряться в нашей Конституции

Приходько: Я знаю, що повинен робити політик. Він повинен допомагати людям

Реклама

Партнери