Групи впливу

11 Січня 2018
Російський Генштаб звинуватив Україну в причетності до атаки на свою базу в Сирії

джерело фото: mil.ru

Генштаб РФ звинуватив Україну в причетності до атаки на свою базу в Сирії

Генштаб збройних сил Росії звинуватив Україну в причетності до атаки на свої бази в Сирії.

Про це журналістам заявив начальник управління будівництва та розвитку БПЛА генштабу ЗС РФ генерал-майор Олександр Новіков, пише офіційний сайт Міноборони Росії.

"Попередні дослідження показали, що в якості основи вибухової речовини в боєприпасах використовувався ТЕН, що перевершує по потужності гексоген. Зазначена вибухова речовину виробляється низкою країн, в тому числі в Україні на Шосткинському заводі хімічних реактивів", - сказав Новіков.

За його словами, ця речовина "не може бути виготовлена в кустарних умовах або вилучена з інших боєприпасів". Новіков заявив, що зараз проводяться спеціальні дослідження з метою встановлення країни-виробника. Він підкреслив, що заслуговують на увагу використані на безпілотнику боєприпаси.

"Це саморобні вибухові пристрої масою близько 400 грамів, споряджені вражаючими елементами у вигляді металевих кульок з радіусом ураження до 50 метрів. Кожен безпілотник, який бере участь в атаці, ніс 10 таких боєприпасів", - сказав Новіков.

За його словами, проведені дослідження показують, що встановлене на безпілотники радіоелектронне обладнання забезпечувало їхній автоматизований, заздалегідь запрограмований політ і скидання боєприпасів, виключало постановку перешкод системам їхнього управління.

"Крім того, координати, закладені в програмах управління безпілотниками, по точності перевищують загальнодоступні дані, які можна отримати, наприклад, в інтернеті", - сказав Новіков.

Він зазначив, що поява дронів нових типів і модифікацій у бойовиків в Сирії фіксувалося буквально через лічені дні після надходження їх у вільний продаж в різних країнах.

"Безпілотники, що використовувалися бойовиками для завдавання ударів по об'єктах збройних сил Російської Федерації проти ночі на 6 січня 2018 року, були застосовані вперше", - підкреслив Новіков.

Нові досьє

Ахметов Ринат. 10 фактів із життя

Гримчак Юрій. 10 фактів із життя

Ноздровська Ірина. 10 фактів про загиблу правозахисницю

Чорновіл: На лаву підсудних із Януковичем я не готовий сісти. Нема за що

Кива Ілля. 10 фактів із життя

Безсмертний: ФСБ Росії хотіло вбити Кучму ще у 1997 році

Безсмертний: Якщо я балотуватимусь у президенти, я переможу

Єжов Станіслав. ДОСЬЄ

Яременко Богдан. 10 фактів із життя

Єжов Станіслав. 7 фактів із життя