Компанії

22 Листопада 2017
США вже продають Україні летальну зброю, - ЗМІ
Компанія з Техасу постачає в Україну гранатомети

Компанія з Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, поставляє в Україну гранатомети.

Про це повідомляє "Голос Америки".

За даними видання, гранатомети компанії AirTronic USA - це летальна зброя, але вона має обмежену дальність попадання. Тому американський уряд гарантує, що PSRL використовується тільки з оборонною метою.

"PSRL - це система летальної зброї. Але це оборонна летальна зброя. Це не якісь серйозні ракетні установки, у них дальність попадання тільки 1000 метрів. Так поки ці системи озброєнь будуть залишатися на українській частині від кордону, це не наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використовувати наші системи, щоб зупинити наступ ", - заявив директор компанії Річард Вандівер.

Відзначається, що гранатомет PSRL - це створена в США вдосконалена версія радянського РПГ-7.

"Ми почали постачати наш товар в Україну в минулому році, ми продовжуємо здійснювати поставки до цього дня. Деталі, як і що ми робимо, я не можу про це говорити. Але можу сказати, що ми - в дуже близькій координації з американським посольством, з Державним департаментом, Пентагоном і з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Державного департаменту США ", - розповів Вендівер.

За його словами, отримати ліцензію було складно.

"Щоб отримати дозвіл, який нам був потрібе, пішло трохи часу через делікатність теми під час переговорів Мінську-2. Але ці системи не суперечать угодам Мінськ-2. Тим не менш, ми все одно повинні були пройти низку бюрократичних і політичних перешкод, щоб отримати нашу експортну ліцензію", - сказав Вендівер.

Керівник компанії AirTronic USA зазначив, що посольство CША в Києві координує дії з Міноборони України, щоб контролювати, як використовується американська зброю в Україні.

Крім того, він уточнив, що контракт забороняє Україні перепродувати або експортувати продукцію компанії.

"Угода поновлюється щорічно, тому це залежить від потреб України. Зараз вона не обмежена часом", - сказав Вендівер.

За його словами, посольство України в США брало участь в оформленні ліцензії на постачання зброї.

Посол України в США Валерій Чалий заявив, що це політичне і комерційне рішення.

"Створення умов для налагодження такої співпраці - це те, чим ми займаємося. Свого часу ми звели компанію AirTronic USA з
"Укроборонпромом" і далі вони вже розвивали цю співпрацю", - сказав посол.

Чалий зазначив, що перші контакти компанії почали налагоджувати в 2015 році, але є відмінності між цими комерційними угодами та військовою допомогою США в Україні.

"Ми очікуємо, що законопроект, який передбачає надання Україні озброєнь летального характеру, і вже пройшов через Палату представників і Сенат, буде підписаний президентом Трампом, і це до 50 мільйонів фінансування саме на смертоносну оборонну зброю", - сказав посол.

Як відомо, 19 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що сенат США схвалив виділення $500 мільйонів військової допомоги Україні. Проект закону санкціонує надання Україні летального озброєння оборонного характеру.

Нові досьє

10 фактів із життя Марини Поплавської

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта

Головач Андрій. ДОСЬЄ

Грановський Олександр. ДОСЬЄ

"Росія — автозаправна станція, яка маскується під країну". 12 найяскравіших цитат Джона Маккейна

ТОП-10 бійок за участю українських політиків. ВІДЕО

Безсмертный: Кремлю не удалось поковыряться в нашей Конституции

Приходько: Я знаю, що повинен робити політик. Він повинен допомагати людям

Ющенко: "Тимошенко і Янукович — два чоботи з однієї пари"

Реклама

Партнери